Lääne-Aafrika rannikul toimus kaks piraadirünnakut

{{1572856020000 | amCalendar}}
Kümnendi algul oli piraatlus probleemiks Aafrika Sarve piirkonnas. Fotol vabastavad Austraalia mereväelased Somaalia piraatide poolt Jeemeni laeval vangistatud inimesi.
Kümnendi algul oli piraatlus probleemiks Aafrika Sarve piirkonnas. Fotol vabastavad Austraalia mereväelased Somaalia piraatide poolt Jeemeni laeval vangistatud inimesi. Autor/allikas: AFP / Scanpix

Aafrika läänerannikul Guinea lahes on viimastel päevadel toimunud kaks rünnakut, milles piraadid on vangistanud kaubalaevade meeskonnaliikmeid.

Norra laevandusfirma J.J. Ugland teatas pühapäeval, et tema kuivlastilaevalt MV Bonita rööviti Benini ranniku lähedal laupäeval üheksa meeskonnaliiget. Kõik röövitud oli filipiinlased.

Esmaspäeval teatas Togo merevägi, et nende ranniku lähistel rünnati Kreeka lipu all sõitnud tankerit ja viidi kaasa neli selle meeskonnaliiget, kellest kaks olid filipiinlased, üks grusiin ja üks kreeklane. "Esmaspäeva varahommikul umbes kell kolm ründasid relvastatud isikud umbes 18 kilomeetri kaugusel Lome sadamast tankerit Elka Aristotle," teatas Togo merevägi.

Kreeka tankeril olid relvastatud laevakaitsjad, kellest üks sai ründajatega peetud tulevahetuses haavata.

Laeva operaatorfirma European Product Carriers Ltd kinnitas rünnakut ning Kreeka võimud teatasid, et jälgivad arenguid.

Ajal, kui ülemaailmselt on piraatlus vähenenud, on rahvusvaheline merendusbüroo teatel Aafrika lääneosas, Guinea lahes relvastatud rünnakute tõenäeosus kasvanud.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: