Fotod ja videod: Venemaa ainsal lennukikandjal puhkes tulekahju ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1576148940000 | amCalendar}}

Murmanskis remondis viibival Vene ainsal lennukikandjal ja mereväe lipulaeval Admiral Kuznetsovil puhkes neljapäeva hommikul tulekahju, milles sai sõjaväe teatel viga kaks sõjaväelast, kuid meedia andmeil kuni 10 inimest.

Arvatavasti keevitamise käigus lahvatanud leegid neelasid endasse kogu energiabloki ning olid vahepeal levinud umbes 600 ruutmeetrile.

Põhjalaevastiku ametnike sõnul saadi tulekahju kontrolli alla, kuid ühe allika andmeil on tuleolukord laeval üsna tõsine. Tema sõnul kaalutakse põlema läinud ruumi täitmist veega.

Kuigi laeva pardal oli tulekahju lahvatamise hetkel üle 400 inimese, siis senistel andmetel sai viga vaid kaks sõjaväelast. Neile on juba ravi antud, lisasid ametnikud.

Vene meediakanalid räägivad aga kuuest vigastatust ning üks allikas ütles Interfaxile, et vigastatuid on kümme.

Üks neist on raskes seisundis, lisas ta, kuid keeldus ütlemast, kui paljud neist olid sõjaväelased ja kui paljud tsiviilisikud.

1985. aastal vette lastud Admiral Kuznetsov on esimest korda remondis pärast 1997. aastat. Nüüdseks kolmandat aastat kestev remont peaks läbi saama 2020. aasta lõpuks ning lennukikandja pidi laevastikuga taasühinema 2021. aastal.

Pole selge, kas tulekahju neid plaane mõjutab. Ametnike sõnul asutakse kahju hindama alles siis, kui tulekahju on täielikult kustutatud.

Lennukikandja sai suuremaid purustusi ka eelmise aasta oktoobris, kui tema tekile kukkus kraana. Siis sai viga neli inimest. 2016. aastal pälvis lennukikandja Süüria operatsioonile suundudes rahvusvahelises meedias palju tähelepanu seda saatnud suitsusamba tõttu.

Remont ja seadmeuuendused keskenduvad laeva jõujaamale ja elektrisüsteemidele. Uuenduskuuri hind on seni teadaolevalt kuni 62 miljardit rubla (880 miljonit eurot).

Kõik kümme Admiral Kuznetsovil kannatantanut on haiglas

Kõik kümme lennukikandja Admiral Kuznetsovi põlengus kannatada saanut on haiglasse toimetatud, öeldi Interfaxile Murmanski oblastivalitsusest.

"Üheksa patsiendi seisundit hinnatakse keskmise raskusastme lähedaseks, ühel raskeks," öeldi oblastivalitsusest.

Varem rääkis allikas Interfaxile kaheksast haiglasse toimetatust.

Firma: tsiviilisikuid Admiral Kuznetsovi põlengus kannatada ei saanud

Lennukikandja Admiral Kuznetsovi põlengus tsiviisasjatundjaid kannatada ei saanud, ütles kolmapäeval Interfaxile Ühtse Laevaehituskorporatsiooni juht Aleksei Rahmanov.

"Võitlus laeva püsimajäämise eest käib edasi. 35. laevaremonditehase tsiviiltöötajate seas kannatanuid ei ole," ütles Rahmanov.

Lavaehituskeskuse Zvjozdotška andmeil oli tulekahju puhkemise hetkel laeval lisaks tsiviilasjatundjatele ka sõjaväelasi.

"Laev seisab lipu all, seal võtab kõike vastu ja juhatab meeskond, annab töölubasid ja tagab tuletööde ohutuse," öeldi pressiteenistusest, nentides, et kannatanud sõjaväelastest esialgu teavet ei ole. 

 

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS/ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: