Jõhvi katsetab esimest korda jõululaada pidamist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jõhvi on harjunud pidama sügiseti mihklilaata, kuid jõululaata katsetab linn tänavu esimest korda. Keskväljakule rajatud jõululaada südameks jõulutelk.

Tänapäeval, kui peaaegu kõike saab osta poest, proovitakse inimesi laatadele meelitada eelkõige käsitööga.

Näiteks Jõhvi noored müüvad jõululaadal kohaliku kunstikooli laste töid ja saadud rahaga on plaanis osta koolile kingitus.

Anastassia Gavrina ütleb, et kõige enam ostetakse päkapikke.

"Ja meil on sellised väikesed küünlakesed, neid ka ostetakse," lisab ta.

"Jõululaat on ju see, mis annab võimaluse meie väikeettevõtetele, talutootjatele ja käsitöölastele oma originaalset kaupa müüa. Inimesed loomulikult tahavad pühadeks leida unikaalseid kingitusi," põhjendab Jõhvi jõululaada peakorraldaja Anne Uttendorf, miks laadale müüma ja ostma tullakse.

"Praegu siin vaadates rahvast on ja rahvas naudib, ta tuleb vaatab. Ta saab oma ostu ikkagi tehtud ja midagi ta ikka leiab," ütlebki laadal kaupleva OÜ Soe Pann juhataja Raul Kõll.

Kas Jõhvi jõululaat saab traditsiooniliseks, otsustatakse mihkli- ja jõululaada peakorraldaja Anne Uttendorfi sõnul selle järgi, kuidas rahvas jõululaada vastu võtab. Ilma lumeta pole ju ka jõulutunne päris see.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: