Antsla kooli vahetusõpilase jaoks on algavad jõulupühad elu esimesed

Igal aastal tuleb Eestisse pea poolsada vahetusõpilast üle maailma, kes käivad terve aasta siinses koolis, õpivad eesti keelt ja saavad osa siinsetest traditsioonidest.

"Aktuaalne kaamera" tutvus seekord Taist pärit 15-aastase vahetusõpilase Piengpien Niyataga, kes õpib Antsla gümnaasiumis ja kellel õnnestub budistlikult maalt saabunud inimesena peagi esimest korda elus jõulupühadest osa võtta.

Alates taasiseseisvumisest on Eestisse igal aastal tulnud noorteprogrammi kaudu kuni 40 vahetusõpilast üle maailma, samas kui umbes 80 koolilast läheb meilt teistesse riikidesse õppima.

"Meie eesmärk on luua uut generatsiooni ja põlvkonda, kes aitaks riiki edasi viia ja avatumaks muuta," kommenteeris Youth For Understanding tegevjuht Kadri Eensalu.

Vahetusperede leidmine Eestis pole eriti keeruline. Näiteks saavad paljud pered inspiratsiooni juba siin olnud vahetusõpilastest ja nende kogemustest.

"Eelmisel aastal ka Antsla koolis oli vahetusõpilane, nii et see oli nagu tütre idee, miks meie ka ei võiks võtta vahetusõpilast ja nii tuligi," meenutas Piengpieni asenduspere pereema Kadri Kõiv.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: