Vene kaitseministeerium tellib üle saja ründekopteri Ka-52 ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1577541000000 | amCalendar}}
Foto: Juri Smitjuk, TASS / Scanpix

Vene kaitseministeerium plaanib sõlmida lepingu enam kui saja ründekopteri Ka-52 tellimiseks järgmisel aastal.

"Järgmisel aastal sõlmitakse leping enam kui sajale Kamov-52 kopterile kuni aastani 2027," ütles asekaitseminister Aleksei Krivorutško laupäeval ilmunud usutluses armeeajalehele Krasnaja Zvezda.

Luure- ja ründekopter Ka-52 Alligator on mõeldud tankide, soomukite, soomustamata lahingutehnika, sõjaväekopterite ja teiste lennuvahendite hävitamiseks. Vene väed kasutasid kopterit Süürias.

Vene kaitseministeerium tellib järgmisel aastal neli tuumaallveelaeva

Vene kaitseministeerium kavatseb ka allkirjastada lepingud nelja tuumaallveelaeva, kahe vargfregati ja kahe ründelaeva ehitamiseks järgmisel aastal.

"Riigikaitse eesmärkide laiendamise osana 2020. aastal allkirjastatakse tellimused kahe Borei-A klassi ja kahe Jasen-M klassi tuumaallveelaeva, kahe vargfregati ja kahe ründelaeva ehitamiseks," ütles aseminister Krivorutško.

Venemaa tarnib esimese õhutõrjesüsteemi S-500 aastal 2025

Asekaitseministri sõnul algavad õhutõrjesüsteemi S-500 katsetused 2020. aastal ning esimene toote prototüüp tarnitakse 2025. aastal.

"Õhutõrje raketisüsteemi S-500 eelkatsetused on kavandatud järgmisse aastasse ja selle esimene prototüüp peaks tootmisliinilt tulema 2025. aastal," ütles Krivorutško.

Šoigu teatel võttis Venemaa kasutusse esimesed hüperheliliugurit kandvad raketid

Reedel teatas Vene kaitseminister Sergei Šoigu president Vladimir Putinile, et sõjavägi on võtnud kasutusele riigi esimesed hüperhelikiirusel liikuvat liugurit Avangard kandvad raketid, seisis ametlikus teadaandes. 

"Esimene raketirügement, mis on relvastatud moodsate strateegiliste rakettidega, Avangard hüperhelikiirusel lendavate liuguritega, alustas teenistust 27. detsembril kell kümme hommikul Moskva aja järgi," teatas kaitseministeerium Vene uudisteagentuuride vahendusel. 

Putin tutvustas Avangardi 2018. aasta märtsis föderaalkogule peetud kõnes koos teiste uute relvadega ja kiitles, et selle loomine on tähenduselt võrreldav esimese Maa tehiskaaslase kosmoselennuga.

Vene võimude andmeil kannab rakett hüperhelikiirusel liikuva tuumalõhkepea kandevõimega liugurit. Avangard liigub Venemaa väitel helist 27 korda kiiremini. Tema kiirus ja hea manööverdamisvõime muudavad väidetavalt raketitõrje kasutuks.

Juuni lõpus lubas Vene strateegilise raketiväe ülem kindralpolkovnik Sergei Karakajev Avangardi raketikompleksid Orenburgis lahinguvalvesse seada.

Putin ütles veebruaris föderaalkogule, et alustati Avangardi saritootmist ja esimene raketipolk relvastatakse sellega veel 2019. aastal.

Lääne eksperdid ei ole kindlad, mil määral Venemaa väited tõele vastavad, kuid peavad neid suures osas ülespuhutuks.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Interfax-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: