Maersk peatas regulaarsed konteinerveod Sillamäe sadamast

{{1578391080000 | amCalendar}}
Foto: Rene Kundla/ERR

Alates aasta algusest on Sillamäe sadamas peatunud regulaarsed konteinerveod, mis algasid 2016. aasta novembris. Ettevõttel on käimas läbirääkimised liinivedude taaskäivitamiseks.

"Tõepoolest on Maersk peatanud selle aasta esimeseks kvartaliks oma sisenemise ASi Silsteve konteineriterminali. Praegu käivad läbirääkimised nii Maerski kui ka teiste ookeaniliinidega liini taaskäivitamise asjus. Usun, et vähemalt esimese kvartali lõpus oleme liini edukalt taaskäivitanud," sõnas lisakommentaaridest kuni olukorra selginemiseni loobunud Sillamäe sadama multifunktsionaalse terminali omanikfirma ASi Silsteve peadirektor Jaanus Paas.

Maersk Eesti tegevdirektori Margus Induse sõnul ei välista Maersk, et tulevikus taastatakse Sillamäe sadama regulaarsed külastamised. "Praeguse seisuga ei oska kahjuks kommenteerida täpsemat aega, millal see juhtuda võiks. Vaatame aastas jooksvalt üle feeder-laevade (konteinerilaevad, mis viivad piirkonna konteinerisadamatest suurtesse baassadamatesse konteinereid) graafikuid ning nende rotatsiooni erinevate Läänemere sadamate vahel," sõnas Indus.

"Sillamäe sadama professionaalne töö ja kliendikeskne teenindus on igal juhul jätnud Maerskile positiivse mulje, mida kindlasti arvestame konteinerilaevade edasiste sadamakülastuste valikul. Sillamäe sadam on kindlasti kaasa aidanud ka Eesti (ekspordi)kaupade konkurentsivõimele ja tekitanud ka tervendavat konkurentsi Eestis konteinerisadamate seas, mida kindlasti jälgime teraselt lähiperioodil, et kujundada edasisi feeder-konteinerilaevade sadamavalikuid Eestis ja naaberriikides," lisas Maersk Eesti tegevdirektor Margus Indus.

Maailma suurim konteinerilaevade haldaja Maersk Line testis Sillamäe sadama konteineriterminali tööd 2015. aasta novembris ning regulaarsed liinireisid algasid aasta hiljem. Esimene laev väljus Sillamäe sadamast Rotterdami poole 19. novembril 2016. aastal.

"Sillamäe sadama jaoks on regulaarsete konteinervedudega alustamine kvalitatiivseks hüppeks sadama arengus, mis loob soodsad võimalused ka väikeste kaubapartiide käitlemiseks sadamas. Koos konteinerveo liiniga loodi ühtlasi regulaarne kaubaveoühendus üle Soome lahe HaminaKotka sadamaga," kirjutati 2016. aastal Sillamäe sadama kodulehel.

Liinivedude avamist Sillamäe sadamas hinnati Eesti aasta logistikateo valimisel teise koha vääriliseks.

AS-i Silsteve 2018. aasta aruande põhjal oli ettevõttel 88 töötajat ning majandusaasta ärikasum oli 11 152 000 netokäibe juures 1 262 000 eurot.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: