Tai sõdur tappis massitulistamises vähemalt 27 inimest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1581169020000 | amCalendar}}
Foto: Thanis Sudto, AP / Scanpix

Tai kirdeosas asuva Nakhon Ratchasima linna ühes ostukeskuses tappis kohalik sõdur laupäeval 27 inimest. Tulistaja on tapetud, viimastel andmetel lasti ta maha politseirünnaku käigus.

Haavata sai veel 31 inimest, kellest kümme on kriitilises seisundis. Politsei sai ostukeskuse üsna kiiresti kontrolli alla, kuid tulistaja oli pikka aega leidmata.

Mõni aeg hiljem kostis ostukeskuse keldrist korduvalt ägedat tulistamist, teatasid sündmuskohal viibivad uudisteagentuuri AFP ajakirjanikud. Politseiraadiost kinnitati, et tulistamine leidis aset keldris.

Ostukeskus oli politsei ja sõjaväe piiramisrõngas.

Tervishoiuminister Anutin Charnvirakuli sõnul toodi kõik surnukehad välja Nakhon Ratchasima ehk Korati linnas asuvast ostukeskusest Terminal 21.

Charnvirakuli info kohaselt oli tulistajaks 32-aastane staabiveebel Jakrapanth Thomma. Ministri andmetel sai pihta üks haavatuid abistama läinud arst. Surma sai samal ajal ka üks politseiametnik, mis tõstis ohvrite arvu 21 inimeseni.

Mõnede uudistekanalite andmetel sai kokku surma 25 ja haavata 63 inimest, kuid ametlikult pole seda veel kinnitatud.

Alguses kardeti, et tulistaja peidab end paanikas ostlejate seas. Politseinikud ärgitasid pagevaid inimesi käed üles tõstma ja ütlema, kes nad on.

Motiiv teadmata

Telekanali Thai Rathi uudise kohaselt algas tulistamine kell 15.30 (Eesti aeg kell 10.30).

Politsei eestkõneleja teatel algas Jakrapanthi rünnak ühes ostukeskusele lähedal asuvas maaväe kasarmus. Surma sai kolm inimest, kellest vähemalt üks oli sõdur.

Ühe politseiniku sõnul lasi sõdur algselt maha ühe teise sõduri ja ühe naise ning haavas kolmandat inimest. Väidetavalt oli põhjuseks maavaidlus.

"Ta varastas maaväe sõiduki ja sõitis kesklinna," ütles kõrge politseinik Mongkol Kuptasiri.

Kohaliku meedia andmeil võttis tulistaja enne kesklinna sõitmist sõjaväe arsenalist hulga relvi. Anonüümsust palunud politseinike sõnul tulistas ostukeskusesse sõitnud mees kogu tee.

Politsei pressiesindaja Krissana Pattanacharoeni sõnul lasi ründaja käiku kuulipilduja. Thai Rathi kätte jõudnud turvakaamerate salvestistest oli näha Jakrapanthi käes automaati.

Vahepeal räägiti, et tulistaja oli võtnud pantvangi kuni 16 inimest.

Pisut enne keskööd teatas politsei kogu ostukeskuse enda kontrolli alla saamisest.

Tulistaja leidmist raskendab ostukeskuse suurus. Selles on seitse müügipindade korrust, millest üks asub maa all, ning kümneid poode ja restorane. Lisaks asub keskuse kõrgeimal korrusel kino.

"Surma eest ei suuda põgeneda keegi"

Veebis levivad toimunust videod ja pildid, millest on näha automaaditule eest pagevaid inimesi.

Tulistaja riputas veebi endast pilte ja kirjutas Facebooki mitu postitust. Nende seas olid sõnumid nagu "kas peaksin alla andma?", "surma eest ei suuda põgeneda keegi" ja "olen juba lõpetanud".

Ühes Facebookis avaldatud videos, mis on nüüd maha võetud, ütleb maaväe kiivrit kandev ründaja avatud džiibist: "Olen väsinud... Ma ei suuda enam oma sõrme liigutada." Seejärel teeb ta käega päästikuliigutuse.

Pressiesindaja sõnul eemaldas Facebook Jakrapanthi kontod oma portaalist ning eemaldab ka kõik rünnakuga seotud ning Facebooki reegleid rikkuva sisu.

Ostukeskuses viibinud isiku sõnul oli keskus rünnaku eel inimesi täis.

Tais on paljudel tulirelvad, kuid sõdurite massitulistamised, eriti tsiviilisikute vastu, on haruldased.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: