Eesti ja Rootsi kritiseerisid opositsiooniliidri vangistamist Gruusias ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Gruusia opositsiooniliider Gigi Ugulava.
Gruusia opositsiooniliider Gigi Ugulava. Autor/allikas: VANO SHLAMOV, AFP / Scanpix

Eesti ja Rootsi välisministeerium kritiseerisid kolmapäeval Gruusia ülemkohtu otsust, millega mõisteti vangi opositsioonierakonna Euroopa Gruusia üks juhte Gigi Ugulava.

Eesti välisministeerium teatas Twitteris, et jälgib Ugulava suhtes tehtud otsust murega. "Seda kohtuotsust ümbritsevad asjaolud ei aita kaasa poliitilisele dialoogile, mida oleks nii vaja poliitilise polariseerumise vähendamiseks Gruusias," lisas välisministeerium.

Rootsi välisminister Ann Linde tõdes Twitteris Ugulava vangi mõistmist kommenteerides, et Rootsi jagab Euroopa Liidu muret Ugulava juhtumi osas. "Gruusia lähedase sõbrana kutsume üles astuma samme lõhede vähendamiseks ning järgima demokraatia ja õigusriigi kõrgeimaid standardeid," kirjutas Lind.

Euroopa Liidu välis- ja julgeolekupoliitikajuhi pressiesindaja Peter Stano ütles teisipäeval, et EL jälgib pingsalt Gruusia ülemkohtu viimast otsust.

Gruusia ülemkohtu kolmeliikmeline kogu mõistis 10. veebruaril Ugulava süüdi linnaeelarve väärkasutamises 17 miljoni väärtuses, kui ta oli Thbilisi linnapea. Ugulava mõisteti kolmeks aastaks ja kaheks kuuks vangi.

Kaks kolmest kohtunikust, kes olid hiljuti ülemkohtu liikmeteks määratud, toetasid otsust, üks kohtunik oli selle vastu.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: