Eesti suursaadik Taanis Mart Laanemäe andis üle volikirja ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Mart Laanemäe. Autor/allikas: Välisministeerium

Eesti suursaadik Kuningliku Taani Õue juures Mart Laanemäe andis üle oma volikirja.

Volikirja üleandmise tseremooniale järgnenud vestluses meenutas kuninganna Margrethe II oma suhteid Eestiga, mis algasid koolieas, kui ta õppis tundma Eesti lippu, ning on jätkunud siiani – alles eelmisel aastal külastas ta teist korda Eestit.

Eesti ja Taani on kaua aega olnud partnerid ja lähedased riigid. Kaitsekoostöö on olnud olulisel kohal: ka praegu on Taani sõdurid NATO raames Eestis.

William Mart Laanemäe on sündinud 1959. aastal Kanadas Vancouveris. Pärast ülikooliõpinguid Vancouveris ja Torontos omandas ta Stuttgardi ülikoolis loodusteaduste doktorikraadi keemias.

Ta töötas Stuttgardis Max Plancki instituudis teadurina ning Münchenis lennukimootorite tehases insenerina, seejärel Raadio Vaba Euroopa Eesti toimetuses, kuni siirdus RAS Silmeti kommertsdirektoriks.

Eesti välisteenistusse asus Laanemäe 1996. aastal. Kolme ametiaja vahel asekantslerina on ta olnud suursaadik, esinduse juht Viinis ja kahel korral Berliinis.

Ta on esindanud Eestit mitmes rahvusvahelises organisatsioonis ja mitteresideeruva suursaadikuna kuues Euroopa riigis ning tegelenud küberturvalisuse, internetivabaduse ja muude digitaalteemadega.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: