Riik tahab muuta Vanalinna Teatrimaja nime ja saada selle juhtimises suuremat sõnaõigust

Teatri NO99 sildi eemaldamine Sakala 3 majalt.
Teatri NO99 sildi eemaldamine Sakala 3 majalt. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Kultuuriministeerium algatas sihtasutuse Vanalinna Teatrimaja nime ja põhikirja muutmise, sest tahab kaalukamat osa sihtasutuse juhtimises.

SA Vanalinna Teatrimaja asutajad on Eesti riik kultuuriministeeriumi kaudu, Tallinna linn linnavalitsuse kaudu ja SEB pank. Kultuuriministeeriumi kantsler Tarvi Sits tegi kahele teisele asutajale ettepaneku muuta sihtasutuse nime ja põhikirja.

"Peamised sisulised muudatused on sihtasutuse nime ja nõukogu liikmete arvu muutmine. Sihtasutuse uueks nimeks saaks Sihtasutus Sakala Teatrimaja. Sihtasutuse neljaliikmeline nõukogu muudetakse viieliikmeliseks ning nõukogu koosseisu nimetataks täiendav riigi (kultuuriministeeriumi) esindaja," märkis Sits.

Kantsleri sõnul tingib muudatused asjaolu, et pärast NO99 tegevuse lõpetamist Sakala 3 hoones on muutunud SA Vanalinna Teatrimaja roll ja tegevus.

"Endisest hoone haldamisega tegelenud sihtasutusest on saanud hoone tegevust sisuliselt juhtiv sihtasutus, mille puhul on kultuuriministeeriumil kui ainukesel sihtasutuse tegevuse finantseerijal kaalukam roll ja vastutus. Seetõttu oleks proportsionaalselt korrektne, kui kultuuriministeeriumil oleks kaalukam osa ka sihtasutuse juhtimises," leidis kantsler Sits.

Pärast NO99 tegevuse lõpetamist on Vanalinna Teatrimaja kasutatud erinevate teatriprojektide, maakonnateatrite pealinnas antavate etenduste ja muude kultuuriürituste jaoks.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: