Tallinn tühistab kaheks kuuks välislähetused, õppereisid ja ekskursioonid

Tallinna linnavalitsus
Tallinna linnavalitsus Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Tallinna kriisikomisjon otsustas kaheks kuuks peatada linnaasutuste ja koolide välislähetused, õppereisid ning ekskursioonid.

Koroonaviiruse tõkestamist toetava meetmena tühistatakse kaheks kuuks nii linnaasutuste, kui ka hallatavate asutuste, sealhulgas koolide välislähetused, õppereisid ja ekskursioonid. Riskipiirkonnast naasvad töötajad või õpilased peavad jääma 14 päevaks koju jälgimisele, teatas linna pressiteenistus teisipäeval  

"Kõik Eesti koroonaviiruse juhtumid on diagnoositud riskipiirkonnast saabumise järel. Seetõttu otsustasime ennetava meetmena tühistada linnaasutuste ja hallatavate asutuste lähikuude välislähetused ja õppereisid ning koolide välisekskursioonid. Kui meie töötaja tuleb puhkusereisilt riskipiirkonnast, siis korraldame töö sel viisil ringi, et ta saaks 14 päeva vältel kodus tööd teha ning töökeskkonna, kolleegide ja linlastega kontakti vältida," ütles kriisikomisjoni esimees, linnapea Mihhail Kõlvart.

Koole veel ei suleta

Kriisikomisjon arutas ka valmisolekut viiruse leviku vältimiseks koolid e-õppele üle viia. Terviseamet soovitab koolid nakkuse leviku tõkestamiseks sulgeda siis, kui on tekkinud juba kohapealne viiruse levik.

Linnapea sõnul esialgu kõigi Tallinna koolide sulgemiseks vajadust ei ole, kuid kui õpilaste seas lisandub nakatunuid, siis teeb linn otsused koolipõhiselt. "Haridusamet on juba alustanud ettevalmistusi, et vajadusel oleksid koolid valmis e-õppele üle minema. Lasteaedade puhul käsitleme võimalikke nakkusjuhtumeid rühmapõhiselt," märkis Kõlvart.

Lisaks arutati ka rahvusvaheliste ürituse mõju ning linna kriisikomisjon soovitab rahvusvaheliste konverentside, võistluste või muu sarnase puhul vältida külaliste kutsumist riskipiirkondadest.  

Linna töötajad ja teenistujad jätkavad igapäevaselt oma tööd ja linlaste teenindamist tavapärases rütmis. "Samas oleme ka rakendanud erinevaid meetmeid, et kaitsta oma töötajaid. Oleme juba eelnevalt selleks valmistanud, tellinud kaitsemaske, täiendavalt oleme neid ka juurde tellinud ning regulaarselt desinfitseerimine ruume," ütles Kõlvart.

Viirusnakkuste ennetamiseks soovitab terviseamet lisaks käte pesemisele aevastamisel ja köhimisel katta suu varruka või pabertaskurätikuga. Haigustunnustega inimestega on soovitav pidada vähemalt meetrist distantsi. Vältida tuleks silmade, nina ja suu katsumist. Hingamisteedehaiguste sümptomitega tasub olla kodus ja ravida sümptomeid: võtta vajadusel palavikualandajat ning köha ja nohu leevendavaid ravimeid.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: