Kõlvarti sõnul Tallinn veel koole koroonaviiruse ohu tõttu sulgema ei hakka

Foto: Ken Mürk/ERR

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul pealinna koole praegu koroonaviiruse ohu tõttu veel kinni ei panda. Samas tuleb tema sõnul olla valmis edasisteks võimalikeks arenguteks.

Eestis ei ole viimastel päevadel koroona viirusesse nakatunuid lisandunud. Endiselt on meil nakatunud 10 inimest, kõik nad olid eelnevalt riskipiirkonnas. Terviseamet on teinud 311 analüüsi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Valitsuse tänasel kabinetinõupidamisel otsustati, et haridusministeerium peab koos omavalitsustega välja töötama juhised olukorraks, kui haridusasutus tuleb sulgeda. Juhised on antud ka perearstidele, kuidas ja millal väljastada hoolduslehti lapsevanematele, kui lasteasutus on karantiinis.

Kriisinõupidamine oli õhtul ka Tallinna linnavalitsuses ja linnapea Mihhail Kõlvart ütles pärast nõupidamist, et Tallinna koole koroonaohu tõttu praegu kinni ei panda.

Samas peavad koolid olema valmis, et korraldada mittestatsionaarset õpet.

Kui koolide arv, mida me peame kinni panema, muutub kriitiliseks, siis me oleme valmis ka kõik koolid kinni panema. Sealhulgas ka huvikoolid ja noortekeskused. Tänaseks pole paanika külvamiseks põhjust. Aga linnasüsteem peab olema valmis, et operatiivselt tuleb selliseid otsuseid vastu võtta. Lasteaedade puhul on natuke teine süsteem. Lasteaedades hakkame otsustama rühmapõhiselt, kui juhtumid leiavad aset ka lasteaedades," selgitas linnapea Kõlvart.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: