Maanteeamet katkestas liinilennud Saaremaale ja Hiiumaale

{{1584532140000 | amCalendar}}
Kuressaare lennujaam.
Kuressaare lennujaam. Autor/allikas: ERR

Eriolukorra tõttu ning lähtudes Saaremaa ja Hiiumaa valdade ettepanekutest peatas maanteeamet avalikud liinilennud Saaremaale ja Hiiumaale kuni eriolukorra lõpuni.

Peaministri korraldusega kehtestati nädalavahetusel liikumispiirangud Saaremaa, Hiiumaa, Vormsi, Ruhnu, Kihnu ja Muhu valla ning Manija saare territooriumil.

Ajaleht Meie Maa kirjutas kolmapäeval, et Saaremaa valla kriisikomisjon tegi maanteeametile ettepaneku katkestada Tallinna-Kuressaare lennuliiklus.

"Palume maanteeametil vaadata üle Kuressaare-Tallinna lennuühenduse graafik ja kaaluda tõsiselt, kas on otstarbekas ja vajalik lennuühenduse sellisel kujul jätkamine," kirjutas Saaremaa vallavanem Madis Kallas maanteeametile saadetud pöördumises.

Komisjon tegi ettepaneku lennuühendus katkestada kuni olukorra muutumiseni koos võimalusega, et komisjoni ettepanekul oleks võimalik tellida vajadusel lennureis eriolukorrast tulenevaks juhuks, näiteks meditsiinipersonali transportimiseks.

Go Bus taastab aga Kuressaare-Tallinna liini graafikujärgse väljumise

Bussifirma Go Bus teatas aga, et alates reedest taastub kaugliini 515 Kuressaare-Tallinn graafikujärgne väljumine.

Buss hakkab Tallinnast väljuma taas kell 14.10 ning jõuab Kuressaarde kell 18.00. Muudatused bussiliini väljumisajas on tingitud muudatustest parvlaevaliikluses.

Saaremaale saavad eriolukorra tõttu reisida ainult püsielanikud ning teised inimesed piirkonda ei pääse. Saartel viibivad inimesed saavad bussiga tagasi koju pöörduda.

Lähikontakti vältimiseks peavad reisijad jääma parvlaeva lahtisel autotekil bussi.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: