Austraalia ülemkohus mõistis kardinal Pelli õigeks

{{1586225100000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX / REUTERS

Vatikan tervitas kardinal George Pelli õigeksmõistmist Austraalia ülemkohtus, kus kirikutegelast süüdistati seksuaalses ahistamises. Vatikani teatel on tõde nüüd jalule seatud.

Süüdistuse kohaselt ahistas Pell 1990. aastatel kahte kooripoissi. Kardinal Pell on seni kõrgeim katoliku kiriku vaimulik, kes ahistamises süüdistatuna kohtu ees seisnud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ülemkohus tühistas madalama astme kohtuotsuse, mille kohaselt kõrge vaimulik seksuaalkuritegude eest kuus aastat trellide taga pidi veetma.

Paavst Franciscus luges oma lähedase kaastöölise vanglast vabanemisest kuuldes palve süütult vangis peetud inimeste eest.

Vatikan tervitas Austraalia otsust, teatades, et nüüd on õiglus jalule seatud.

"Mõistsin, et olen sellest mehest kogu aeg õigesti aru saanud ja teadnud, et ta räägib tõtt, kui nimetab ennast süütuks. Nii see on, kuid ma mõistan ka meie kohtute tööd ja kuidas nad praeguse otsuseni jõudsid," rääkis katoliku kiriku Melbourne'i peapiiskop Peter Comensoli.

Pell oli praeguse paavsti lähimaid nõunikke 2018. aastani, mil skandaalsed süüdistused tema mainele juba väga halvasti hakkasid mõjuma.

Pell on olnud ka Vatikani majandusminister ning osalenud kardinalina paavst Franciscuse ning tema eelkäija Benedictus XVI valimisel.

Pelli vapikiri on Nolite Timere ehk "Ärge kartke". Tundub, et selle hüüdlause järgimine tõi talle ka kohtuasjas edu. Nimelt on ta algusest peale eitanud kõiki süüdistusi.

Kahte 1990. aastail väidetavalt ahistatud kooripoissi ning teisigi Pelli võimalikke ohvreid esindav protestiliikumine Häälekas Aed on kohtuotsuse pärast tõsiselt nördinud.

"Ma tunnen määratut kurbust ohvrite pärast ja eraldi iga ohvri pärast, kes on oma kogemusega lagedale tulnud. Mul on selline tunne, nagu oleks nad kõik maha lastud," ütles liikumise asutaja Maureen Hatcher.

Häälekal Aial aga ei jäägi üle muud, kui liikumisele nime andnud praktikat jätkata ning siduda eredavärvilisi kangaribasid nende kirikute aedade külge, mille vaimulikke ahistamises süüdistatakse.

Austraalia ülemkohtu otsus on lõplik ja edasikaebamisele ei kuulu.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: