Otse kell 15: riigikogu jätkab lisaeelarve ja sellega seonduva arutamist

Riigikogus tuleb esmaspäeval teisele lugemisele lisaeelarve ja sellega seotud eelnõud. Kell 15 algavat arutelu saab otsepildis jälgida portaalis ERR.ee.

Rahanduskomisjoni esimehe Aivar Koka (Isamaa) sõnul puudutasid olulisemad muudatused KredExi laene elamumajanduse rekonstrueerimiseks ja Eesti sadamatesse tulevate laevade veeteemaksust vabastamist.

Üks olulisi muudatusi on Koka sõnul ka tulumaksuvabastused hoolekandeasutusele ja haiglatele heategevuslikul eesmärgil tehtud annetuste pealt.

Rahanduskomisjoni aseesimees Maris Lauri (Reformierakond) märkis, et lisaeelarve ja sellega seotud abipakti eelnõud tuleb kindlasti kiiresti vastu võtta, et aidata kaasa kriisiolukorra lahendamisele.

Lauri rõhutas, et stabiliseerimisfondi vahendeid tuleb kasutada siis, kui laenuvõimalused on ära kasutatud. Reformierakonna ettepanek loobuda aktsiisilangetusest ning pensioni teise samba maksete peatamisest läbi ei läinud. Selle asemel pakutakse pensionikogujatele kompensatsiooni.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: