Saaremaa Sõmera kodus osutus veel 16 elaniku koroonaproov positiivseks

Foto: Ser Amantio di Nicolao/Wikimedia Commons

Saaremaa Sõmera kodu ühes majas, milles oli varem teada kolm koroonapositiivset elanikku, avastati veel 16 positiivset juhtu.

Sõmera kodu ühe maja kolm elanikku olid varem andnud positiivse koroonaviiruse proovi. 27 kliendilt ja kaheksalt töötajalt võeti analüüsid teisipäeval. Töötajate testid osutusid negatiivseks, kuid elanike proovidest 16 olid positiivsed.

Sõmera hooldekodu juht Terje Hanson ütles ERR-ile, et positiivse testi andnud elanikud isoleeriti ühte majja ja nendega koos elanud, aga negatiivse testi andnud paigutati n-ö halli tsooni teise majja.

"Terviseameti Lääne regionaalosakonna töötajad on Sõmera koduga pidevas kontaktis, et juhendada ja toetada personali vajalike toimingute läbiviimisel igati toetada ja aidata. Sõmera kodul on praegu piisavalt isikukaitsevahendeid ja vajadusel saab terviseamet neid aidata piisava varu tagamisel. Tavapärases olukorras rakendame sel juhul väga rangeid reegleid COVID-19 positiivsete ja negatiivsete elu- ja käigutsoonide eraldamiseks. Siinses keerukas olukorras peame arvestama, et Sõmera kodu elanike tavapärase elukorralduse muutmine võib tekitada nende heaolule ja tervisele suuremat kahju kui koroonaviirusesse nakatumine," ütles terviseameti Lääne regiooni juht Kadri Juhkam.

Kadri Juhkam täpsustas ERR-ile, et nakatunutest vaid kolmel on kerged sümptomid. Ta ei välistanud, et nakatunute arv hooldekodus võib kasvada.

Sõmera kodu koosneb erinevatest majadest, mille vahel töötajad ja elanikud ei liigu. Praegu on plaanis järgmise maja testimine, milles on varasemalt olnud positiivne juhtum. Teiste majade testimine otsustatakse pärast nende tulemuste laekumist.

Sõmera kodu on erihoolekandeasutus, kus elavad raske ja püsiva psüühikahäirega inimesed. Terje Hanson ütles ERR-ile, et see asjaolu liikuspiirangute rakendamist raskemaks ei tee. "Meil on kaheksa maja ja iga maja ümber on aed. Kliendid on üldiselt harjunud sellega. Kõik vaatavad uudiseid, kõik on eluoluga kursis, mis meie vabariigis toimub. Nad on selle nagu omaks võtnud, et me täidame ju vabariigi valitsuse seadust, mis puudutab eriolukord. Nad on väga mõistlikud ja arusaajad ning ootavad eriolukorra lõppu," lausus Hanson.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: