Tallinna kolm kooli teatasid esimesena sisseastumiskatsete ajad

Jakob Westholmi gümnaasiumi peahoone, mille taha peaks juurdeehitis tulema.
Jakob Westholmi gümnaasiumi peahoone, mille taha peaks juurdeehitis tulema. Autor/allikas: Karin Koppel/ERR

Kolme Tallinna kesklinna kooli ühiskatsed toimuvad sel aastal eriolukorra tõttu e-testidena 18. mail kell 10.00, teatasid Jakob Westholmi gümnaasium, Kadrioru saksa gümnaasium ja Tallinna ühisgümnaasium teisipäeval.

18. mai sisseastumiskatsed viiakse läbi kodus tehtavate testidena. E-testid koosnevad matemaatika ja eesti keele ainetestidest ning nende tegemiseks on aega kaks tundi. Testid sooritatakse eksamite infosüsteemis EIS. Testide tegemiseks on vajalik internetiühendusega arvuti olemasolu.

Järelkatseid sel aastal ei toimu, teatasid koolid. Täpsema info saamiseks tuleb pöörduda esimese valiku kooli poole.

Umbes nädal enne katsete päeva avalikustatakse ka näidistest EIS keskkonnaga tutvumiseks, teatasid koolid.Esmane vestlusvoor toimub õpilase videotutvustuse teel, mille käigus hinnatakse, kas kandidaadiga on vaja läbi viia ka lisavestlus, mis toimub vajadusel e-kanalite kaudu. Videotutvustus tuleb õpilasel lisada ühiskatsete infosüsteemi hiljemalt 8. maiks.

E-testiga seotud õpilaskandidaadi andmeid töötleb SA Innove.

Neli kesklinna kooli viivad testid läbi peale 15. maid

Gustav Adolfi gümnaasium, Tallinna 21. kool, Tallinna inglise kolledž ja Tallinna reaalkool teatasid esmaspäeval, et nelja kooli eesti keele, matemaatika, füüsika ja inglise keele sisseastumistestid viiakse läbi e-testidena maikuus pärast 15. maid.

Kandidaat sooritab e-testid kodus ning selleks on vajalik kaameraga laua- või sülearvuti, ID-kaart (või pass) ning internetiühendus.

Testide tulemused ja otsuse e-vestlusele kutsumise kohta saab õpilane teada ühiskatsete infosüsteemi kaudu. Vestlusvooru hindamisel arvestatavad kriteeriumid täpsustatakse kooli vastuvõtukorras, kusjuures vestlusel võidakse täiendavalt hinnata ainealaste õpitulemuste saavutamist.

Järelkatseid sel õppeaastal läbi ei viida.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: