Koroonaviiruse tõttu haiglas olijate arv vähenes jõudsalt

{{1588234020000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Tammiste hooldekodu Pärnus. Autor/allikas: tammiste.ee

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1563 koroonaviiruse testi, millest 23 ehk 1,5 protsenti osutusid positiivseks. Märgatavalt vähenes haiglaravi vajajate arv: kui kolmapäeval oli neid 89, siis neljapäeval juba 75. Suri kaks inimest, kellel tagantjärele diagnoositi koroonaviirus.

Rahvastikuregistri andmetele tuginedes lisandus uusi nakatunuid Pärnumaale 16, Harjumaale kolm, Tartumaale kolm ning Järvamaale üks, teatas terviseamet.

30. aprilli hommiku seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 75 inimest, neist üheksa on juhitaval hingamisel. Haiglatest on kokku väljakirjutatud 249 inimest, neist kümme viimase ööpäeva jooksul.

Ööpäeva jooksul suri kaks Pärnu Tammiste hooldekodu elanikku, kellel pärast surma diagnoositi koroonaviirus.

Teisipäeval viidi Tieli majast Pärnu haiglasse 82-aastane naine, kes suri neljapäeva hommikul haiglas, teatas Pärnu linnavalitsus. Eakas naine toimetati haiglasse vahetult enne Tieli maja hoolealuste ja personali testimist, tema test tehti haiglas ja see osutus hiljem postitiivseks.

Teisipäeval suri hooldekodus Tieli majas neli-viis tundi pärast testimist 87-aastane naine. Temagi COVID-19 test osutus hiljem positiivseks.

Mõlemad naised olid kaasuvate haigustega, hooldekodus surnud naisel polnud väliseid koroonaviiruse sümptomeid.

Kokku on Tammiste hooldekodus erinevatel põhjustel aprillikuus surnud kümme hoolealust.

Tammiste hooldekodus, kus elavad eakad ja puuetega inimesed, tuvastati kolmapäeval 17 inimese koroonaviirusega nakatumine. Varem oli nakatumine tuvastatud kolmel inimesel.

Kokku on koroonaviirusega Eestis surnud 52 inimest.

Eestis on kokku tehtud 52 741 esmast testi, nendest 1689 ehk 3,2 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: