Tartu rattaringlusesse tuleb tunnipilet

Foto: Madis Hindre/ERR

Tartu rattaringluse kasutamise järele on huvi suur ja seetõttu otsustast Tartu linnavalitsus soovijatele pakkuma hakata ka rattaringluse tunnipiletit. Tunnipilet hakkab maksma kaks eurot. Praeguste plaanide järgi tuleb tunnipilet müüki mai teises pooles.

Tartu rattaringluse tunnipilet on mõeldud eelkõige neile, kes pole kindlad, kas rattaringlus on hea süsteem, kuid sooviksid seda siiski lühiajaliselt katsetada, ütleb Tartu linnatranspordi juhataja Roman Meeksa.

Lisaks uutele kasutajatele saavad tunnipileti soetada ka kõik rattaringluse praegused kasutajad. "Tegelikult see nõudlus ongi olnud alates käivitamisest saadik, et siis sellest see otsus ka sündis. Ja see hind kaks eurot on täpselt sama hind, mis on ka bussijuhi käest ostetav üksikpilet, niiet usume, et see hinnatase on mõistlik," rääkis Meeksa.

Tunnipileti kasutamiseks kehtivad samad reeglid nagu rattaringluse päeva- nädala-või aastapileti puhul. Ehk pilet hakkab kehtima ostmise hetkest ning rattaid saab laenutada tunni aja jooksul. Kui rattasõit kestab üle 60 minuti, siis lisandub iga järgneva tunni eest üks euro analoogselt praegu kehtivale hinnakirjale. Tunnipileti ostmise eelduseks on see, et inimene on registreerinud rattaringluse kasutajaks.

"Rattaringluse kasutamiseks on vaja ennast kindlasti registreerida, kõik enda isikuandmed sisse kanda, ka enda krediitkaardi andmed sisestada ja alles siis valida pilet vastavalt soovile, kas siis tunni - või näiteks aastapilet," ütles Roman Meeksa.

Kui inimesel on olemas aga Tartu linnaliinibussi perioodipilet ja see on aktiivne, saab bussikaardi siduda rattaringluse kontoga ja sel juhul ei pea rattaringluse pileti eest eraldi maksma. Meeksa ütleb, et tunnipilet tuleb valikusse esimesel võimalusel, kuid tõenäolisemalt juhtub see maikuu viimastel nädalatel.

"Meil on küsimus selles, et kui kiiresti me jõuame ära muuta enda tehnilised asjad ehk siis ka tartu rattaringluse infopostidel hinnasildid. Ühesõnaga kõik selline tehniline pool, mis on vaja veel korda sättida," lausus Meeksa.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: