Ardo Hansson: koroonakriis ei muuda Eestis ja maailmas suurt midagi

Ardo Hansson
Ardo Hansson Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Koroonaviiruse kahjud võrreldes eelmiste üleilmsete pandeemiate või katastroofidega on üpris tagasihoidlikud ning kuna inimeste mälu on lühike, siis kaob ka see kriis peagi unustusse, kirjutab Postimehes Eesti Panga endine president Ardo Hansson.

Koroonakriisil on ränk lühiajaline majanduslik mõju, eriti ettevõtlusele ja seal töötavatele inimestele, märgib Hansson.

"Kuid enamasti taastub elu nii, nagu me mõni kuu tagasi seda elasime," prognoosib endine Eesti Panga president. "Jätkame kulutusi tarbimiseks. Sotsiaalsete olenditena käime jälle restoranides, ööklubides, teatrites, kontsertidel ning spordiüritustel – ilma 2+2 reegli ja näomaskideta. Meie, eestlased, reisime taas välismaale pungil täis lennukites ja teised külastavad Eestit veel rohkem kui kunagi varem, isegi kruiisilaevadega."

Loomulikult võib inimeste eluviis muutuda muudel – poliitilistel, tehnoloogilistel või kliimaga seotud – põhjustel, kuid mitte 2020. aasta koroonaviiruse pandeemia tõttu, võtab Hansson oma vaate kokku.

Allikas: Postimees

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: