Ministeerium tõi taastuvenergia vähempakkumise kriisi tõttu varasemaks

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Tuulegeneraator. Foto on illustreeriv. Autor/allikas: ERR

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas allkirjastas reedel taastuvenergia vähempakkumise teise vooru, millega riik ostab 5 gigavatt-tundi roheenergiat. Teine voor korraldati keerulisel ajal energiasektori turgutamiseks algselt planeeritust varem.

"See on signaal, et investeeringutega energiaturul saab edasi liikuda ja tootjad saavad investeeringule kindla rahavoo. Samas tagab avatud pakkumine tarbijatele võimalikult soodsa hinna," ütles Aas pressiteates.

Esimene taastuvenergia vähempakkumine toimus märtsis. Vähempakkumisel osales 17 pakkujat ning pakkumiste hulk ületas mahtu kolmekordselt.

Konkurss on avatud uutele alla ühemegavatise elektrilise võimsusega taastuva energiaallika tootmisseadmetele, mis alustavad tootmist 1. septembril 2021. aastal. Konkursi viib läbi süsteemihaldur Elering.

Eelmise vähempakkumise võitjad kinnitab valitsus lähiajal. Võitjate pakkumise vahemik oli 58,39-69,2 eurot megavatt-tunni eest, mis koosneb keskmisest börsihinnast ja toetuse summast. Seega kui seni subsideerib tarbija taastuvelektrit hinnaga 53,7 eurot megavatt-tunni eest, siis uute tootmisüksustega langeb see 25 eurole. Leping kehtib 12 aastat.

Ka Eesti Taastuvenergia Koda tegi aprillis ettepaneku planeerida majanduskriisi mõjude vähendamiseks lähiaastatesse täiendavaid taastuvenergia vähempakkumisi ja suurendada plaaniliste vähempakkumiste mahtu. 

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: