Hooldekodude uued elanikud peavad arvestama kahenädalase karantiiniga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Südamekodud

Hooldekodud ei ole ligi kaks kuud julgenud koroonaviiruse hirmus võtta vastu uusi patsiente, mistõttu on niigi pikad hooldekodude järjekorrad pikenenud veelgi. Esimesed hooldekodud teevad ettevalmistusi uute elanike tulekuks, kes peavad siiski kaks nädalat karantiinis olema.

Märtsi algusest ei võtnud viies Eesti eri paigus tegutsevad Südamekodud uusi elanikke vastu, nii sooviti vältida koroonaviiruse jõudmist majja. Erand tehti vaid neile, kel oli juba leping sõlmitud ja kes vahepeal vajasid haiglaravi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Arvestades seda, et valdav osa hooldekodusid selle kahe kuu jooksul elanikke üldjuhul vastu ei ole võtnud, siis see on täiesti arusaadav, et järjekorrad on pikenenud, sest hooldusvajadus viiruseleviku tõttu kuhugi ära ei ole kadunud," ütles Südamekodud OÜ juhataja Martin Kukk.

Millal Südamekodud uusi elanikke vastu võtma hakkavad, ei osanud Kukk veel öelda. Kõigile uutele elanikele tehakse kindlasti koroonaproov ning lisaks tuleb tulijatel arvestada kahenädalase karantiiniga üheses toas.

Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuamet pidi aprillis otsima kohta hooldekodus seitsmele inimesele, kuid vaid üksikutes hooldekodudes oli võimalus uusi tulijaid karantiinis hoida. Linnale kuuluv Iru hooldekodu eriolukorra ajal uusi elanikke vastu ei võtnud, sest juba enne eriolukorra algust kehtestati viiruse tõkestamiseks piirangud.

Tallinna sotsiaal- ja terviseameti juhataja Raimo Saadi sõnul on Iru hooldekodus üle 300 kliendikoha ning selle suurst arvesndades ei saanud riskida viiruse leviku piiramiseks kõikide meetmete rakendamata jätmist. Sellest nädalast on Iru taas valmis uusi patsiente vastu võtma ning lähiajal peaks sinna kolima viis uut elanikku.

Saadi sõnul vähenes eriolukorra ajal Tallinnas soov hooldekodukohtade järgi. "Tõenäoliselt on kas eriolukord või hooldekodudes olnud juhtumid natukene inimesi pannud pelgama hooldekodusse minekut," märkis ta.

Ettevaatusabinõudest hoolimata jõudis koroonaviirus Kuresaare ja Lihula Südamekodudesse. Kuke sõnul on see osaliselt paratamatu. Saaremaal nakatus paarkümmend ja Lihulas 13 patsienti.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: