Terviseamet selgitas välja, kuidas viirus Lihula hooldekodusse jõudis

Lihula Südamekodu hooldekodu
Lihula Südamekodu hooldekodu Autor/allikas: ERR

Lääneranna vallavalitsuse teatel on terviseamet välja selgitanud, kuidas koroonaviirus tõenäoliselt Lihula Südamekodu hooldekodusse levis, mis nakatas kokku 13 hooldekodu elanikku. Lisaks varem haigestunud hooldekodu juhatajale sai kolmapäeval kinnitust veel ühe hooldekodu töötaja nakatumine.

Kuidas koroonaviirus Lihula hooldekodusse jõudis, oli pikka aega teadmata. Kolmapäeval teatas Lääneranna vallavalitsus, et terviseameti Lääne regioon on selle lõpuks välja selgitanud. Nimelt käis 30. aprillil Lihula hooldekodus töövestlusel üks inimene Pärnust, kes oli paar päeva varem andnud negatiivse proovi.

"Töövestlusele saabudes anti kõnealusele isikule mask ja paluti desinfitseerida käed. Töövestlusel viibis kokku kolm inimest – kaks hooldekodu töötajat, kellest üks oli juhataja, kelle 8. mail antud koroonatesti proov osutus positiivseks. Teine ruumis viibinud isik on samuti hooldekodu töötaja, kuid tema on andnud juba neli koroonaviiruse testi proovi ja need kõik on endiselt negatiivsed. Terviseameti sõnul suutsid nad veenda kõnealusel töövestlusel viibinud isikut teha kordustest, mis osutus positiivseks. Hooldekodu juhataja sõnul töövestlusel osalenu ei puutunud kokku hooldekodus viibinud klientidega," teatas vald.

Valla teatel kinnitas terviseamet kolmapäeval, et Lihula hooldekodus on positiivse COVID-19 proovi andnud lisaks juhatajale veel üks töötaja, kes hetkel viibib kodus karantiinis. Arvatavasti sai tema viiruse mõnelt hooldekodu haigestunud elanikult.

Ka varem haigestunud hooldekodu juhataja kinnitas, et nii tema ise kui ka tema elukaaslane viibivad kodus karantiinis. Jutud selle kohta, et neid oleks viidud haiglasse, ei vasta tõele.

"Rääkides kuulujuttudest, siis hooldekodu juhata kinnitab, et tema poeg, kes on väidetavalt Austraaliast tagasi ja, nagu kodanikud terviseametile väljendasid, levitab linnas viirust, ei ole Eestis käinud juba viis aastat ja viibib endiselt Austraalias."

Vallavalitsuse teatel teatas terviseamet ka, et testimisi teistes Lihula asutustes, sh kaubandusettevõtete töötajate seas, teha ei plaanita.

"Laustestimine ei ole mingi võluvits, mis võtab hirmu ära. Pigem on sellel vastupidine efekt ja ta tekitab vale kindlustunde. Nagu kirjutasime, oli töövestlusele saabunud inimene andnud paar päeva enne negatiivse proovi ja ilmselt seetõttu julges tulla ka töövestlusele. Millega see aga lõppes, teame tänaseks kõik. Kusjuures kõnealusel töövestlusel osalenul ei ole siiani avaldunud ühtegi sümptomit."

Kokku on Lihula hooldekodus hoolealuseid 87, sellest naisteosakonnas 23 klienti, kellest omakorda positiivse COVID-19 diagnoosi on andnud 13. Kõik 13 on viidud haiglasse meedikute järelevalve alla – 10 Pärnu haiglasse ja kolm Lääne-Tallinna keskhaiglasse. Kõikide diagnoosi saanud inimeste tervislik seisund on väga hea, kinnitas vallavalitsus.

19. mail viidi Lihula päevakeskuses, hooldekodu naistemajas, kontoris ja pesumajas läbi ruumide täielik desinfitseerimine. Kõik negatiivsed proovid andnud kliendid paigutati värskelt desinfitseeritud ruumidesse.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: