Lihula hooldekodus tuleb reedel uus testimine ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Lihula Südamekodu hooldekodu
Lihula Südamekodu hooldekodu Autor/allikas: ERR

Lihula Südamekodu hooldekodus koroonaviiruse saanud hooldekodu elanike arv kasvas 15-le, reedel viiakse hooldekodus läbi uus testimine, mille tulemused selguvad laupäeval.

19. mail teatas Lääneranna vallavalitsus, et Lihula hooldekodu naisteosakonnas on 23 klienti, kellest positiivse COVID-19 diagnoosi on andnud 13. Nüüd teatas vald, et 21. mai seisuga on hooldekodus positiivse diagnoosi saanud 15 klienti, kes kõik viibivad meedikute järelevalve all.

"Haiglas on veel üks hooldekodu klient, kuid tema test oli negatiivne ning haiglas viibib ta muudel tervislikel põhjustel."

Pärnu haiglasse ja Lääne-Tallinna keskhaiglasse viidud Lihula hooldekodu elanike tervislik seisund on valla teatel stabiilne.

Uus testimine viiakse Lihula hooldekodus läbi reedel ning selle tulemused selguvad laupäeval. Testimine tehakse nii hooldekodu Tallinna maantee ja Pärna tänava hoonetes viibivatel klientidel kui ka kõikidel töötajatel.

Lisaks 15 hooldekodu elanikule on haigestunud ka kaks hooldekodu töötajat. Esimesena haigestus hooldekodu juht, kes sai viiruse suure tõenäosusega töövestluse ajal ühelt Pärnu elanikult. Teine töötaja sai aga viiruse mõnelt nakatunud hooldekodu elanikult.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: