Popov: leevendusi pole vaja karta

Foto: Siim Lõvi /ERR

Jätkuvad piirangute leevendused Eestis on põhjendatud ja neid ei ole vaja karta, ütles terviseameti hädaolukorra meditsiinijuht Arkadi Popov Vikerraadio saates "Uudis +". Samas pidas ta vajalikuks endiselt 2+2 reegli järgimist.

Popov ütles, et kuna epidemioloogiline olukord riigis on rahulik, siis tunduvad talle leevendused mõistlikud ja minimaalse riskiga.

Popovi sõnul on Eestis hetkel 82 aktiivset koroonaviiruse infektsiooniga patsienti, kes on nakkusohtlikud ja on jälgimise all.

"Selles kontekstis võib öelda, et leevendused peavad tulema ja neid ei pea väga kartma," sõnas Popov.

"Me peame nendega edasi liikuma, elu peab edasi minema ja me peame õppima, kuidas me koos selle haigusega koos edasi elame. Selleks, et me ei kardaks kogu aeg, aga elaks sellist elu, mis ikkagi toob meile naudingut, samas oleksime ettevaatlikud ja teaksime, et teatud riskid veel säilivad," lausus ta.

Popovi sõnul tulevad praegu uued nakkusjuhtumid peamiselt olemasolevatest kolletest, perekondade seest ja mõned ka välismaalt, näiteks Soomest või Rootsist, vaid üksikute juhtude puhul ei oska nakatunud öelda, kust ta võis nakkuse saada. Popov märkis, et olukord on stabiliseerumas.

Popov soovitas endiselt kinnipidada 2+2 reeglist. "See on mõistlik ja see kaitseb inimesi. See kaitseb elanikkonda ja Eesti rahvast selle haiguse eest. See on päris kindel, et see reegel töötab ja see on kõige tõhusam meede. Ja sellepärast me ei saa sellest mitte kuidagi loobuda praegu. Juhul, kui me ütleme, et kuulge, meil on kõik hästi ja me võime käituda täpselt nii, nagu me käitusime enne seda, kui epideemia tuli Eestisse, siis ma kardan, et meie epidemioloogid ei saagi hakkama selle probleemiga," ütles Popov.

Valitsus otsustas neljapäevasel kabinetiistungil leevendada koroonaviiruse vastaseid piiranguid. Seejuures on 1. juunist baarides ja restoranides lubatud hilisõhtune alkoholimüük, lubatud on ka kinoseansid.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: