Spordiklubide hinnangul võiks lubada treeningutele rohkem inimesi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: MyFitness

Nädala algul avasid uksed spordiklubid, kuid treenijate arv neis on piiratud. Kui jõusaali ukse taha üldjuhul kedagi jätma ei pea, sest treenijaid on tavapärase ajaga võrreldes palju vähem, siis grupitreeningutesse koha saamine on muutunud lotomänguks.

Spordiklubide grupitrennides tohib lisaks treenerile olla üheksa inimest ja sellest reeglist peetakse kinni. Kui mõnes saalis võib see olla just piisav kahemeetrise suhtlusvahemaa hoidmiseks, siis teistesse saalidesse mahuks turvaliselt oluliselt rohkem inimesi,

Ka MyFitness Eesti tegevjuht Tiina Otsa märkis, et üheksa treenija piirang tundub liiga karm. "Eriti just naaberriik Läti näitel, kus meil on ka klubid ja seal on treenijate arv 25. Meil on mõned saali nii suured, et inimese jaoks jääb pea 30 ruutmeetrit ruumi," rääkis ta.

Üheksa inimese piirang on tekitanud olukorra, kus inimesed broneerivad igaks juhuks mitmesse trenni, kuid hiljem ei pruugi neisse jõuda. Teised aga ei saa üldse broneerimisel löögile. Selline olukord kestab veel vähemalt nädal aega, seejärel tohib grupitrennis osalejate arvu tõsta pooleni koroonaeelsest arvust.

Ka jõusaalis tohib treenida piiratud arv inimesi, kuid reaalselt ei ole olnud vajadust kedagi ukse taha jätta.

"Esimene nädal on näidanud, et nõudlus võrreldes tipphooajaga – mis on veebruar, märts, aprill – ongi väiksem," märkis Otsa.

Tallinnas tegutsevas spordiklubis Sparta on olukord sarnane – kõik soovijad ei pääse grupitreeningutesse, jõusaalis treenijaid ei ole pidanud piirama.

"Kui meil on siin tippajal 150 inimest korraga saalis, isegi rohkem, siis praegu on siin 50 inimest maksimaalselt," ütles Sparta juhatuse liige Mart Kajari.

Kuidas spordiklubid eriolukorra tõttu tekkinud raskest majanduslikust olukorrast välja tulevad, on täna vara öelda.

"Täna uusi tulijaid, kes tavaliselt suve alguses tulevad, neid ei ole, nad pelgavad. Ütleme nii, et suvi on nagunii raske, seda näitab nüüd sügis, millised on inimeste harjumused," lausus Kajari.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: