Lutsar: rohkem tööl käimine ei tähenda, et peaksime rohkem pidu pidama

Irja Lutsar
Irja Lutsar Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Viroloogiaprofessor Irja Lutsar kutsus inimesi veel sotsiaalse distantseerimise reeglitest kinni hoidma ja vastu pidama. Suvel välismaale reisimist peab Lutsar riskantseks.

"Viimastel nädalatel on võib-olla see hüplemine natuke suurem olnud. Siin oli 14 juhtu, laupäeval, siis üks-kaks juhtu pühapäeval ja esmaspäeval. Teisipäeval jälle 10 juhtu. See 14 päeva keskmine 100 000 elaniku kohta on vaid pisut tõusnud. Pigem on üldteave see, et nakatumine on jäänud endiseks," ütles Lutsar ERR-ile.

2+2 reegel on Lutsari sõnul endiselt õigustatud. "Massiürituste vältimine, suurte sünnipäevade vältimine - see kõik on endiselt õigustatud," ütles Lutsar.

"See, et me käime nüüd rohkem tööl, ei tähenda, et me rohkem pidu peaksime pidama," lisas ta.

Lutsar manitsas ka Soome ja Eesti vahel sõitvaid töörändajaid hoidma veel pidudest eemale.

"Tahaks panna südamele neile inimestele, kellel on see tööränne, et see on pigem just see kodu-töö-tüüpi ränne, kus ma siis Eestimaal olles olen oma kodus ja teen oma perega koduseid töid ja tegemisi. See ei tähenda seda, et ma hakkan mööda Eestimaad ringi rändama, eriti kui mind ei ole testitud. Ja ma ei korralda ka suuri pidusid," sõnas Lutsar.

Eelmisel nädalal olid tuvastati Eestis ka mõned uued haigusjuhud, mis olid seotud pendelrändega.

Samas märkis Lutsar, et Soome haigestumise näitaja tuleb jõudsalt allapoole.

"Kui vaadata Soome haigestumist, siis see on umbes poole kõrgem kui Eestis, aga see ei ole ka väga traagiliselt kõrgem," lausus Lutsar.

Lutsar ütles, et tema isiklikult sel suvel välismaale reisida ei kavatse, kuigi ta Eesti suve ei salli.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: