Loodusturismi ettevõtted on kaotanud kuni kolmveerandi käibest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Loodusturismiettevõtjad on kaotanud koroonakriisi tõttu juba kaks kolmandikku kuni kolmveerand oma aastasest käibest. Sise- ja lähiriikide turistid Lääne-Euroopa kliente nende sõnul ei asenda.

Süvahuviliste loodusturism on nišikaup, kuid toob ettevõtja Bert Rähni hinnangul tänu Lääne-Euroopa turistidele Eesti majandusse aastas üle kümne miljoni euro. Kohalikke ja naaberriikide kliente on sektori püsimiseks liiga vähe ja ei nähta võimalust asendada Lääne-Euroopa turgu mõne teisega.

Birding Haapsalu OÜ juhatuse liige Tarvo Valker ütles, et näiteks Suurbritannias on Briti kuninglikus linnukaitseühingus kaks miljonit inimest, Hollandis on 20 000 linnuvaatlejat.

"Seal on potentsiaali hästi palju ja seal on ka olemas maksejõulisem klient. Kui me räägime Saksa või Inglise turistist, siis üks inimene kulutab siin päevas rohkem raha kui üks kümneliikmeline Eesti linnuvaatlusgrupp," märkis Valker.

Peale seda, kui Saksamaa teatas plaanist leevendada juuni keskpaigast reisipiiranguid, on Bert Rähni saanud oma Saksa partneritelt ridamisi kõnesid, kus uuritakse, milline on Eesti plaan. Rähni sõnul on oluline, et valitsus otsustaks kiiresti reisipiirangute leevendamise esialgse ajakava, sest Eesti kui viiruse kontrolli alla saanud maa atraktiivsus on praegu kõrge ja selles valdkonnas plaanitakse reise pikalt ette.

"Ma olen oma partneritega pikki telefonikõnesid pidanud sel kevadel ja nad on hästi optimistlikud, ütlevad, et eksootilised sihtkohad kaovad ära ja Lõuna-Euroopas on ka olukord tunduvalt intensiivsem. Nad ennustavad, et just Põhja-Euroopa regioon on see, kes saab päris palju turismi endale sellest segadusest," rääkis Valker.

Valkeri sõnul on mõistetav, et reisipiirangute leevendamisega kaasneb klausel, et olukorra halvenedes tuleb need uuesti kehtestada, kuid ajakava tuleks vähemalt paika panna.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: