Eksamisessiooniks valmistumine käib tänavu samuti teistmoodi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Tänavu on üliõpilaste eksamisessioon hoopis teistsugune kui muidu, sest eksamid, esitlused ja kaitsmised on kolinud veebi. "Aktuaalne kaamera" käis Tartus vaatamas, kuidas sessi tippajal eksamiteks valmistumine käib.

Eksamisessiooni saavad tudengid sellel kevadel läbi teha ülikooli kohale minemata. Kuigi pinget tekitavat järelevalveefekti e-eksamite puhul ei ole, siis tuleb nendeks õppida suuresti iseseisvalt.

Kui muidu saavad tudengid sessi ajal teraapiakoerte seltsis keskööni raamatukogus õppida, siis tänavu on võimalused piiratud nii ruumi kui ka üliõpilaste piirarvu poolest.

"Tudengid on meie majja praegu oodatud 9-21, mitte keskööni kahjuks. Ja meil on võimalik vastu võtta praegu majas maksimaalselt 200 inimest," ütles Tartu ülikooli raamatukogu teenindusosakonna juhataja Olga Einasto.

Palav ilm meelitab üliõpilasi ka päikese kätte peesitama.

"Ilusa ilmaga saab õues ka õppida, siis ei ole palju stressi. Aga võib-olla nüüd, kus saab juba kohvikutes õppida, on juba parem," rääkis Mari-Liis.

"Ma ise õpin Elleris, eksamid on edasi lükkunud. Täitsa okei on, ilmad on ilusad ja saab vahepeal käia väljas pead tuulutamas," ütles Kertu.

"Ma ei oska öelda, ma arvan, et see on päris hea, sest saan kodus olla ja Tartus, kui mul on vaba aega. Ja see ei ole nii stressirohke, kuna meie õppejõud on avatud meelega," rääkis Agnes.

"Olen selles mõttes väga heas kohas, et kuna mul on vähe aineid jäänud viimase aasta viimasele semestrile, siis otseselt ei ole võrreldes tavapärasega suurt stressi tekkinud, aga pigem on lihtsalt ebakindlus, mis igal sammul saadab, et kuidas need vähesed eksamid, mis on jäänud, toimuvad ja igasugused internetiühenduse küsimused," selgitas Birgit.

"Kodus õppimise stress on. Koolis sul on ikka õpetajad, kes saavad aidata rohkem. Siis pidin ikka koolis käima, praegu ei pea," ütles Reeli-Marta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: