Piirangute kaotamisest hoolimata avab esmaspäeval uksed vaid paar kino

Tühi kinosaal.
Tühi kinosaal. Autor/allikas: Ken Mürk / ERR

Piirangute kaotamisest hoolimata avab esmaspäeval uksed vaid paar kino, kirjutab Eesti Päevaleht. Uksed avavad Tallinna väärtfilmikinod, suurte kinokettide sammud on esialgu selguseta.

Üle Eesti kokku 39 saaliga üheksat kino pidava Apollo tegevjuht Kadri Ärm ei osanud esialgu avamise kohta midagi täpset öelda. "Avamisega seotud piirangud pärsivad normaalse äritegevuse taastumist ja kulud, mis avatuna olemisega tekivad, on suuremad kui võimalikud tulud," selgitas ta ajalehele. "2 + 2 nõudmise täitmine võimaldab igas saalis müügile lasta üksnes 30–32 protsenti istekohti. Kui siia lisada ka 50 inimese reegel, siis väheneb kohtade arv veelgi, saaliti on see erinev.

Tallinna Coca-Cola Plaza ja veel mitme kino omaniku, kinoketi Forum Cinemas turundusjuht Katre Kärner jätab küsimusele, millal kino avaneda võiks, vastamata.

Ebaselge on ka Cinamoni kinoketi kinode avamine. Ketti kuuluva kino Kosmose ja T1 kaubanduskeskuse kobarkino teenindusjuhi Georg Abozenko sõnul püüab kett kõik oma kolm Eestis asuvat kino avada samal ajal.

Esimene, kelle kodulehel värsket kava näeb, on Tallinna kino Sõprus. Esmaspäevast on avatud ka kino Artis, mille kava saab samuti lähipäevil valmis.

Allikas: Eesti Päevaleht

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: