Valimiskomisjoni esimeheks valiti Oliver Kask

Liisuheitmine Eesti Vabariigi Valimiskomisjonis
Liisuheitmine Eesti Vabariigi Valimiskomisjonis Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Uus vabariigi valimiskomisjon (VVK) valis kolmapäeval oma esimesel koosolekul esimeheks Tallinna ringkonnakohtu kohtuniku Oliver Kase ja aseesimeheks riigikontrolöri nõuniku Airi Mikli.

Lisaks Kasele ja Miklile kuuluvad neljaks aastaks nimetatud komisjoni Tallinna halduskohtu kohtunik Janek Laidvee, õiguskantsleri asetäitja-nõunik, kantselei direktor Olari Koppel, riigiprokuratuuri juhtiv riigiprokurör Dilaila Nahkur-Tammiksaar, riigikantselei istungiosakonna juhataja Aivar Rahno ning audiitorkogu poolt nimetatud KPMG Baltics OÜ IT nõustamiseteenuste juht Teet Raidma.

Vabariigi valimiskomisjoni ülesanne on kindlaks teha üleriigilised hääletamis- ja valimistulemused, tagada riigikogu valimise, presidendi valimise, kohaliku omavalitsuse volikogude valimise, Euroopa Parlamendi valimise ning riigikogu esimehe ja aseesimeeste valimise ning rahvahääletuse korraldamise ühetaolisus. Samuti on komisjoni ülesanne juhendada teisi valimiskomisjone, valvata nende tegevuse järele ning täita muid seadustest tulenevaid ülesandeid.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: