Seni kaitseväe palgal olnud Eesti tippsportlased saavad ametist priiks

Kapral ja tippmaadleja Heiki Nabi ei mõista kaitseväe spordirühma likvideerimist.
Kapral ja tippmaadleja Heiki Nabi ei mõista kaitseväe spordirühma likvideerimist. Autor/allikas: ERR

Kaitsevägi otsustas likvideerida 2006. aastal üksik-sidepataljoni juurde loodud tippude spordirühma, kus teenis ja treenis 18 sportlast.

Kaitsevägi teatas Eesti Päevalehele, et korraldab teenistuse spordirühmas ümber, suurendades teenistusse võetavate ajateenijate hulka ja koondades professionaalsete sportlaste ametikohad.

"Ümberkorraldus on seotud kaitseväe otsusega keskenduda oma põhitegevusele ehk reservüksuste väljaõppele ja võimaldada suuremal hulgal noorsportlastel jätkata treeninguid ajateenistuse kõrvalt," teatas kaitsevägi.

Kaitseväe juhina spordirühma loomise ja arendamise juures olnud Ants Laaneots ütles Eesti Päevalehele, et spordirühma on vaja esiteks sõjaväe prestiiži pärast ja teiseks tuleb Eesti sporti aidata.

Laaneotsa sõnul põhjendas kaitseväe juhataja Maetin Herem spordirühma kaotamist sellega, et kaitseväkke kuulub liiga palju tsiviilisikuid ning kaitseminister Jüri Luik kaitseväe pingelise eelarvega.

Kaitseväe spordirühma kuuluvad sportlased, näiteks maadleja Heiki Nabi ütles, et ei mõista spordirühma likvideerimise otsust.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: