Kopli rannapromenaadist sai esimene osa valmis

Kopli liinidel avati teisipäeval rannapromenaadi esimene etapp. Kui elumaju ehitab piirkonnas Fund Ehitus, siis rannapromenaad asub linna maal.

Lisaks rannapromenaadile rajati mänguväljakud ja tegevustaskud.

Kopli liinide uue elukeskkonna rajamisega alustati 2018. aastal. Praeguseks on valminud kümme erineva suuruse ja arhitektuuriga maja, rajatud uued sisehoovid ja taastatud ajaloolised munakivisillutisega teed. Arendusega tegeleb Fund Ehitus.

Rannapromenaad on rajatud linna maale, sealset inventari ja kogu ala hakkab tulevikus hooldama ja korras hoidma Põhja-Tallinna linnaosa valitsus.

Sepa tänava lõppu on tulevikus plaanis rajada vaateplatvorm koos hooajalise rannakohvikuga.

Tallinna abilinnapea Eha Võrk sõnul on praeguseks ehitatud uushoonestus veel väike osa kogu Kopli liinide tulevikust.

 

Põhja-Tallinna linnaosavanem Peeter Järvelaid ütles, et Kopli liinide näol on tegu looduskauni kohaga, millel enne arendust oli üsna kurjakuulutav maine, nüüd aga on võimalik nii kohalikel elanikel kui ka tallinlastel piirkonda nautida.

2013. aastal otsustas Tallinna linnavolikogu müüa avalikul pakkumisel ühtse müügiobjektina Tallinna linna omandis olevad 82 Kopli liinide kinnistut. Müügitingimused nägid muuhulgas tulevasele arendajale ette kohustuse esitada koos pakkumisega Kopli liinide arendamise visioon ning tagada kinnistute omandamisel ala infrastruktuuri väljaehitamine.

2014. aastal toimunud pakkumine nurjus pakkujate puudumise tõttu. 2015. aastal toimunud pakkumine osutus edukaks, mille järel kinnitas linnavalitsus Kopli liinide maa-ala müügi kombineeritud pakkumise tulemused ja otsustas sõlmida müügilepingu parima pakkumise teinud Fund Ehitus OÜ-ga.

Ettevõte omandas Kopli liinide ala kinnistud hinnaga 1,9 miljonit eurot. 2015. aasta 28. oktoobril sõlmitud müügilepinguga võttis Fund Ehitus endale kohustuse ala vastavalt oma pakkumises esitatud linnaehituslikule visioonile hoonestada.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: