Saatse muuseumi mobiiliäpiga võib kogemata Venemaale sattuda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Saatses võib kogemata ka Venemaale sattuda.
Saatses võib kogemata ka Venemaale sattuda. Autor/allikas: PPA

Eesti kagunurgas Setomaal, Saatse muuseumi sünnipäeval katsetati mobiilirakendust, mille abil saavad külastajad riigi idapiiri lähedal tutvuda sealsete vaatamisväärsustega. Olukorra teeb keeruliseks asjaolu, et matkarajal vaid äppi kasutades võidakse sattuda riigipiirile liiga lähedale.

Selleks, et tutvustada Saatse ajalugu, on kohalik muuseum võtnud kasutusele tehnoloogilise abivahendi. Esimest korda katsetasid mobiilirakendust õpilased, kes pidid märgistatud loodusraja läbima äpi abil. Setomaa muuseumite direktor Merily Marienhagen ütles, et lisaks matkaraja edukale läbimisele oli oluline, et õpilased õppisid, kuidas piiri ääres õigesti liigelda.

"Koostöös piirivalvuritega oleme tähistanud raja ära, keegi ei tohiks juhuslikult Venemaale sattuda, aga tõesti, Saatse matkarada läheb nii-öelda piki piiri," tunnistas Marienhagen.

Saatse kordoni piirivalvur Erik Grens rõhutas, et inimesed paneksid tähele keelumärke ja küsimuste tekkimise korral võtaksid ühendust piirivalvekordoniga.

"Kui inimestel on plaan minna piiri lähistele puhkama ja vaatamisväärsustega tutvuma, siis peab kindlasti veenduma, et oldaks teadlik, kus ajutine kontrolljoon asub. Alati võib küsimuste tekkides pöörduda kohaliku kordoni poole ja kindlasti piirivalvurid aitavad selgitada, kuskohast piir kulgeb. Seega tuleb nina vahepeal telefonist üles tõsta ja veenduda, kus täpselt ollakse, et kogemata oma eksitusest piiri ei ületata ja Venemaa poole ei satuta," hoiatab Grens.

Ta toonitab, et kõik internetis leiduvad kaardirakendused ei pruugi alati anda õiget pilti piiri kulgemisest.

"See telefoniäpp, need kaardid ei ole nii täpsed, neid ei tasu pimesi usaldada. Pigem peaks jälgima loodust ja teeviitasid, siis ei ole ohtu, et võite tahtmatult piiririkkumise toime panna," lisas Grens.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: