Manilast Euroopasse tulema pääsenud jõhvilane jäi Tallinna lennukist maha

Roman Trofimov elas kolm kuud Manila rahvusvahelises lennujaamas.
Roman Trofimov elas kolm kuud Manila rahvusvahelises lennujaamas. Autor/allikas: Facebook

Koroonaviiruse pandeemia tõttu kolmeks kuuks Filipiinidel Manila lennujaama lõksu jäänud Jõhvi elanik pidi kolmapäeval välisministeeriumi abiga Tallinna jõudma, ent jäi Amsterdamis lennukist maha, mistõttu lükkus kojujõudmine päeva võrra edasi.

"Teadmiseks kõigile neile, kes minuga kohtuda soovisid, kahjuks ei jõudnud ma Amsterdamis Eesti lennukile," kirjutas Roman Trofimov Facebookis, edastab portaal rus.err.ee.

Järgmine lend Amsterdamist Tallinna toimub neljapäeval.

Trofimov lendas 20. märtsil Filipiinidele, ent jäi selle pealinna Manila lennujaama lõksu, kui riik koroonapandeemia tõttu oma piirid sulges. Ta ei saanud tükk aega Eestisse tagasi sõita, sest lennufirma AirAsia võttis talt riiki jõudes ära passi ning peatas eriolukorra tõttu lennud.

Eestist lendas ta välja juba 12. märtsil, päeval, mil siin kuulutati välja eriolukord koroonapandeemia tõttu. Filipiinid kuulutasid eriolukorra välja 15. märtsil, kuid Trofimov polnud sellest teadlik.

Filipiinide migratsiooniamet keeldus Trofimovit riiki lubamast. Lennufirma AirAsia esindajad, kes ta saarele toimetanud olid, võtsid talt tema mittekodaniku "halli passi", lubades tagada tema kodumaale naasmise. Lennufirma aga Eestisse lende ei korralda ning eriolukorra tõttu oli ettevõte oma lennud Filipiinidelt peatanud.

Esmaspäeval teatas välisministeerium, et hiljuti väljendas Trofimov soovi ikkagi Eestisse tagasi tulla ning ministeerium asus talle tagasilendu organiseerima.

Eesti välisministeeriumi konsulaarosakonna juht Tiina Nirk ütles esmaspäeval ERR-i venekeelsele "Aktuaalsele kaamerale", et Trofimov võib Eestisse tagasi jõuda juba kolmapäeval, kui ta ministeeriumi ettepaneku vastu võtab.

"Välisministeerium koos Estraveliga kaalub erinevaid variante. Kahe ümberistumisega Hollandis oleks tal võimlus lähitulevikus Eestisse naasta, kui ta seda soovib. Me broneerime talle piletid," ütles Nirk.

Filipiindele on karantiini tõttu jäänud kokku 32 Eesti elanikku.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: