Ajateenistust alustab ligi 2000 noort

Tallinnas Mustamäel ajateenistusse minekuks kogunenud noored
Tallinnas Mustamäel ajateenistusse minekuks kogunenud noored Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Tuleva nädala algul alustavad kaitseressursside ameti (KRA) kutsel üle Eesti ajateenistust taas uued kutsealused. Omal algatusel lähevad ajateenistusse enam kui pooled kutsealustest.

Kaitseressursside ameti peadirektor Marlen Piskunov sõnul sundis koroonaviiruse tõttu kehtestatud eriolukord ametit pea kahe kuu vältel arstlikke komisjone ära jätma.

"Teadsime, et hulk vabatahtlikke soovis ajateenistust alustada nimelt juulis, ent neil oli läbimata arstlik komisjon. Seepärast alustasime mai algupoolel komisjonide tööd veel enne eriolukorra lõpetamist ja saime tubli täienduse noormeeste ja neidude näol, kes suunduvad nüüd kaitseväkke," ütles Piskunov.

Vaatamata eriolukorra tõttu algselt ära jäänud arstlikele komisjonidele suutsid ameti töötajad täita väljaõppele suunatavate kutsealuste piirnumbrid, märkis Piskunov. Selleks suurendas kaitseressursside amet uuesti tööd alustanud arstlike komisjonide arvu.

Aasta-aastalt suureneb vabatahtlike neidude osatähtsus. Eelmisel aastal asus aega teenima kokku 38 neidu. Nüüd on ainuüksi juulis nimekirjas üle 40 neiu, kes on valmis võtma kaitseväekohustuse ja ajateenistuse läbima.

Suur osa kutsealustest alustab väljaõpet 1. jalaväebrigaadi üksustes. Veidi vähem noori siirdub 2. jalaväebrigaadi ja muudesse üksustesse, teatas KRA.

Võimalikku koroonaviiruse ohtu silmas pidades palub kaitseressursside amet, et ajateenistusse minevaid noori ei tuleks saatma liialt palju sõpru ja pereliikmeid.

Järgmine kord kutsub KRA noori ajateenistusse 12. ja 13. oktoobril.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: