Klassikaupa ajateenistusse minek on üha populaarsem

Üha rohkem noori läheb ajateenistusse klassikaupa. Mulluse nelja klassi asemel läheb sel suvel aega teenima 17 klassi noori. Sel nädalal alustab ajateenistust ligi 2000 noort, kelle seas on 40 neiut.

Kutsealuseid mereväkke viiva bussi ees said varahommikul tuttavaks hiidlanna Marelle ja saarlanna Hedili, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ma tahangi hiljem edasi tegevteenistusse minna. Ma veel otsustan, kas ma tahan Scoutspataljoni minna või midagi muud teha," rääkis Marelle.

"Kindlasti naised suudavad meestega võistelda ja konkurentsi pakkuda. Mitte, et kaitsevägi väga võistlus oleks, aga kindlasti on selline võistlusmoment, et kas sa oled füüsiliselt või vaimselt tugevam kui mehed," rääkis Hedili.

Eelmisel aastal asus aega teenima kokku 38 neidu. Nüüd on ainuüksi juulis nimekirjas neid üle 40.

Tabasalu ühisgümnaasiumi riigikaitseõpetaja Kristo Pals ütles, et noori naisi paelub kaitseväkke minnes juhtimine.

"Mul on tegelikult mõnikord isegi häbi mees olla, sest kui ma oma riigikaitselaagreid korraldan, siis tüdrukud on need, kes võtavad loomulikult juhtimise üle, kes innustavad teisi. Aga ajateenistusse minnes, ma arvan, mis neid võiks motiveerida, on selline juhtimise õpe, sest enamus naissoost ajateenijaid lähevad edasi õppima kas jaoülemaks, rühmaülemateks," selgitas Pals.

Tema oli esmaspäeval kaitseväkke saatmas oma õpilasi - 16 noormeest Tabasalu ühisgümnaasiumist. Samast koolist mindi ka mullu klassiga aega teenima ja see oli nüüd eeskujuks.

"Selle klassiga ma ei jõudnud isegi planeerima hakata, uurida, kas saaks nüüd pakkuma hakata. Poisid ise võtsid ühendust ja uurisid, kas oleks võimalik minna," ütles Pals.

Tabasalu poisid ütlesid, et just õpetaja on neid motiveerinud ja näidanud võimalusi, mida kaitsevägi pakub.

"Eks me teame kõik väga hästi, et meie põhiseaduslik kohustus on minna kaitseväkke ja kui minna, siis läheme juba kõik koos. Me tahame siiski oma riiki kaitsta," ütles Risto.

Tema läheb koos klassikaaslastega aega teenima Tapale suurtüki pataljoni. Ta ütles, et Tapa on asukoha mõttes hea ning huvitavaks teeb selle liitlaste kohalolek.

"Nad annavad meile varem teada, et soovivad koos klassiga minna. Siis meie jälle koostöös kaitseväega leiame neile sobiva koha. Tihtipeale nad annavad ka teada, millisesse väeossa nad tahaksid minna," rääkis kaitseressursside ameti peadirektor Marlen Piskunov.

Kui mullu suvel läks klassiga koos aega teenima noori neljast koolist, siis tänavu on neid juba 17 klassi üle Eesti.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: