Muraste kooli direktor sattus vallaga konflikti ja lahkus ametist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Muraste kool.
Muraste kool. Autor/allikas: Muraste kool

Harjumaal Harku vallas asuva Muraste kooli direktor Priit Jõe lahkus peale pikki erimeelsusi vallavalitsusega ametist. Vallavanema sõnul on tal kahju, et Jõe sellise otsuse tegi.

Priit Jõe oli Muraste kooli direktor viis aastat. Erimeelsused direktori ja vallavalitsuse vahel algasid koolijuhi sõnul eelmisel sügisel, kui ta oli vallavalitsusega teravalt erinevatel seisukohtadel koolivõrgu arengute osas.

Direktor ja lapsevanemad ei soovinud, et Muraste kool laieneks Meriküla spordi- ja õppekeskusesse, kus varem asus Muraste piirivalvekolledž. Jõe sõnul hakkas peale seda erimeelsust vallavalitsus tema suhtes vaenulikult käituma ja nurka suruma pisiasjades, mis suures plaanis kooli juhtimises rolli ei mänginud.

"Eelmisel aastal tegin jõulukingituseks õpetajatele Muraste kooli joped. Küsisin valla finantsosakonna käest, kuidas tuleb seda oma eelarves kajastada. Ma küsisin, kas tuleb maksta erisoodustusmaksu. Jaanuarikuus abivallavanem ja praegune haridusnõunik andsid mulle teada, et tegemist on korruptiivse tegevusega, et miks ma kasutan valla ametnike, et ma küsin, et kas ma tahan eemale hiilida erisoodustusmaksust," meenutas Jõe.

Aprillis võeti valla poolt jopede teema uuesti üles. "Miks ma olen ikka need punased joped ostnud ja miks neil pole koolilogo peal. Ma olin maksnud erisoodustusmaksu, see oli kink õpetajatele, aga revisjonikomisjoni tasemel tõsteti see teema üles, et koolijoped, mis neli kuud tagasi on ostetud, et nendele peab koolilogod peale kleepima. Need ei ole koolijuhtimise suured teemad, millega igapäevaselt, kogu aeg on vaja vallavalitsuse või volikoguliikmetele põhjendada, miks ma teen selliseid otsuseid nagu ma olen teinud," rääkis Jõe.

Olenemata sellest, et Merikülas avatakse uuel õppeaastal nüüd hoopis Tabasalu ühisgümnaasiumi õppehoone, ei parandanud see valla ja direktori vahelisi suhteid. Erimeelsused kulmineerusid juulis, kui Harku vallavalitsus algatas Muraste kooli suhtes järelvalvemenetluse.

Muraste kooli hoolekoguliikme Mart Eensalu hinnangul on see otsitud põhjus.

"Koolijuht tegelikult on andnud väikeste remonditööde osas – kokku umbes 3000 euro eest – selgitused kenasti, kus ühest väikses ettevõttest on tellitud tööd. Koos vallavalitsusega on tegelikult ka hiljem käidud ja vaadatud need tööd üle, leitud, et tööd on tehtud, aga (valla poolt) leitakse, et polnud kirjalikku lepingut ja nii edasi. Selliseid väikseid puuduseid, mida oleks võib-olla saanud natuke paremini teha, aga kindlasti see ei ole kuidagi tegelik põhjus," rääkis Eensalu.

Vallavanemale lahkumine üllatus

Jõe uskus samuti, et peale seda, kui kõik osapooled remonditööd üle vaatasid, oli probleem lahendatud, kuid vallavalitsus otsustas siiski keset suve järelvalvemenetluse algatada. Sellega seoses soovis tööandja katkestada ka Jõe puhkuse. Jõe meelest polnud see piisav põhjus tema puhkuse katkestamiseks, millega nõustus ka ta advokaat. Koolijuht ja vallavalitsus kirjavahetuses kompromissi ei leidnud.

Kuna Jõe sõnul polnud Harku vallavanem Erik Sandla nende eelmisel kohtumisel kindlalt öelnud, kas nende koostöö saab jätkuda, otsustas Jõe esitada lahkumisavalduse.

"18. juunil sain vallavanemaga kokku. Sain aru, et on väiksed tehnilised küsimused, mis tugevalt segavad vallavalitsuse ja minu vahelisi suhteid. Läksin hea tahte avaldusena vallavanema jutule ja küsisin ka otse, et kas sina vallavanemana soovid minuga töösuhet jätkata või mitte. Kahjuks ma ei saanud vallavanemalt kindlat vastust. Pigem vallavanem väljendaski väga tugevalt sellist meelsust, et mina pole kooli kasvamise teemadel olnud piisavalt tugevaks partneriks vallavalitsusele," rääkis Jõe.

Sandla sõnul tuli Jõe tööpostilt lahkumine üllatusena.

"Seda ma ei oska küll seostada, et direktorile on keegi survet avaldanud, et pigem on see tema enda isiklik otsus. Mina tunnen ainult kahju sellest, et ta sellise otsuse tegi – kool on ikka arenenud ja lapsevanemad on rahul sellega," ütles Sandla.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: