RB Rail alustab geotehnilisi töid lõigul Tootsist Iklani

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Rail Baltic kunstniku nägemuses. Autor/allikas: RB Rail

RB Rail alustab juulis geotehniliste töödega plaanitava raudtee lõigul Tootsist kuni Iklani, tööd kestavad kaks aastat.

"Geotehnilised uuringud hõlmavad endas pinnase vee taseme ja pinnase tugevusnäitajate välja selgitamist, samuti pinnase sobivust ehitamiseks ja palju muud sellega seonduvat," ütles projekteerija esindaja Janis Erilaid. Uuringud on eelduseks ohutu ja töökindla raudtee projekteerimiseks.

"Uuringud viiakse läbi roomikutel puurimismasinatega, et võimalikult vähe häirida ja rikkuda ümbritsevat keskkonda," lisas Erilaid.

Esimeses etapis tehakse trassikoridoris puuraugud sammuga ligikaudu 300 meetrit. Peale projektlahenduste täpsustamist tihendatakse esialgsetele uuringutele tuginedes,puuraukude sammu ja tehakse üks puurauk ligikaudu iga 100 meetri tagant.

"Pärast uurimistöö lõpetamist taastatakse pinnase olukord võimalikult ligilähedaselt sellele nagu see oli enne puurimistega alustamist," märkis Erilaid.

Geoloogilised uurimistööd kooskõlastatakse projekteerimisettevõtte kohaliku koordinaatori poolt telefoni ja e-posti teel kõikide nende maaomanikega, kelle maaüksustel uurimistöid läbi viiakse.

Juhul, kui uurimistööde läbiviimiseks on vaja langetada puid või teostada muid suuremahulisi töid rasketehnikaga, sõlmib projekteerimisettevõtte kohalik koordinaator selleks maaomanikuga eraldi kokkulepped.

Töid teostavad ettevõtted Geoprovi, Geotecnia y Sondeos, SL ja Geostand A.E.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: