USA president lõpetas Hongkongi kaubandussoodustused

Demokraatiameelsed meeleavaldajad Hongkongis.
Demokraatiameelsed meeleavaldajad Hongkongis. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

USA president Donald Trump teatas teisipäeval, et lõpetas Hiina uue julgeolekuseaduse tõttu Hongkongi kaubandussoodustused ja allkirjastas seaduse, mis lubab sealsetele pankadele sanktsioonid kehtestamise.

"Hongkongi koheldakse nüüd samamoodi nagu Mandri-Hiinat. Kaovad kõik privileegid, eriline majanduslik kohtlemine ja tundlike tehnoloogiate eksport piirkonda," kinnitas Trump.

"Nendelt on vabadus ja õigused võetud," tõdes president.

"Ja sellega läheb minu arvates ka Hongkong, sest see ei saa enam turgudel vabalt konkureerida. Hongkongist hakkab palju inimesi lahkuma," lisas Trump.

Euroopa Liidu riigid hakkavad arutama võimalusi piirata sellise varustuse eksporti, mida saab kasutada poliitilisteks repressioonideks Hongkongis. Esmaspäeval sündinud kokkuleppe ajendiks on Pekingi kehtestatud julgeolekuseadus. 

Ühtlasi vaatavad 27 liikmesriiki selle seadusega seoses uuesti läbi väljaandmiskokkulepped, aga ka viisareeglid Hongkongiga. Prantsusmaa ja Saksamaa tegid ettepaneku piirata Hongkongi elanikele lihtsamat immigreerumist Euroopa Liitu.

Julgeolekuseadust on laialdaselt kritiseeritud erihalduspiirkonna suhteliste vabaduste piiramise tõttu.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: