Allikad: USA kaalub reisikeeldu Hiina Kommunistliku Partei liikmetele

Hiina Kommunistliku Partei kongress 2017. aastal.
Hiina Kommunistliku Partei kongress 2017. aastal. Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Aly Song

USA valitsusametnikud arutavad Hiina Kommunistliku Partei liikmetele ja nende perekondadele USA-sse reisimise keelu kehtestamist, ütlesid teemaga kursis olevad allikad.

Allikate sõnul on arutelud viisakeelu üle alles alguses ning mingit tähtaega nende jõustumiseks pole praegu seatud, vahendas The Wall Street Journal.

Reisikeelu detailid on ka alles arutamisel. Muu hulgas arutatakse, kas keeld kehtiks vaid Kommunistliku Partei liikmetele ja nende pereliikmetele, kes ei ole veel USA-s, või rakenduks see ka tagantjärele, mis omakorda tooks kaasa juba USA-s olevate inimeste koju saatmise.

Kuidas USA reisikeeldu rakendaks, pole selge, sest Kommunistliku Partei liikmesus ei ole avalik informatsioon. Hiina Kommunistlikul Parteil on üle 90 miljoni liikme ning koos pereliikmetega võib viisakeeld puudutada sadu miljoneid Hiina kodanikke.

Allikate sõnul peab president Donald Trump alles plaani heaks kiitma. Üks allikas on aga skeptiline, et Trump seda teeb, sest presidendi osad majandusnõunikud on sellele vastu, kuna see võib parandamatult kahjustada suhteid Hiinaga.

Valge Maja pole teemat kommenteerinud. Hiina välisministeeriumi pressiesindaja ütles aga, et viisakeeld oleks kahetsusväärne. "Me loodan, et USA lõpetab niisuguste asjade tegemise, mis rikuvad ja on lugupidamatud rahvusvaheliste suhete aluste suhtes. See ei aita kaasa USA enda mainele, usaldusväärsusele ning staatusele suurvõimuna," ütles Hua Chunying.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: