Haridus- ja noorteameti juhiks saab Ulla Ilisson

Ulla Ilisson.
Ulla Ilisson. Autor/allikas: Swedbank

Nelja asutuse liitmisega loodud haridus- ja noorteameti juhiks saab Ulla Ilisson, kes varem on töötanud juhtivatel kohtadel Swedbankis.

Riigikantselei juures tegutsev avaliku teenistuse tippjuhtide valiku komisjoni liige, haridus- ja teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets sõnas, et tal on hea meel, et uue ameti juhiks saab erasektori tippjuht.

"Ilissoni lisandumine on võit avalikule teenistusele. Erasektori kogemused ja teadmised on kindlasti abiks kodanikukeskse ja kaasaegse riigiameti kujundamisel," ütles Laidmets.

Laidmets lisas, et haridus- ja noortevaldkond ei ole Ilissonile võõrad – ta on TalTechi ärijuhtimise magistriprogrammi nõukogu liige ning panustanud viis aastat algatuse Tagasi Kooli käivitamisse ja tegevusse nõukogu esimehena ning olnud Noored Kooli nõukogus.

Ulla Ilissoni sõnul on riigiameti, eriti uue, juhtimine väga suur vastutus ja väljakutse.

"Soovin kujundada ametist organisatsiooni, mis on õppijale, õpetajale, koolijuhile, noorsootöötajale ja kohalikule omavalitsusele avatud, koostööd väärtustavaks ja edumeelseks partneriks. Samas on nelja asutuse üheks sõlmimine aeganõudev protsess, mille tulemusi näeme pikemas perspektiivis."

Ta lisas, et soovib koos oma uue meeskonnaga tugevdada Eesti väga head rahvusvahelist mainet uuenduslike ja digitaalsete lahenduste pakkujana.

Ilisson tegeles alates 2005. aastast Swedbankis  jaepanga, turunduse ning digitaalsete teenuste kasutuselevõtu juhtimisega. Aastatel 2011–2016 oli ta panga  juhatuse liige. Swedbankist lahkus ta mullu detsembris.

Varasemalt on Ilisson juhtinud kindlustusettevõtteid ja koordineerinud Hansapanga turundustegevusi. Ulla Ilissonil on magistrikraad ärijuhtimises Tallinna Tehnikaülikoolist ja hetkel täiendab end IESE ülikooli juhtimisprogrammis. Ilisson asub ametisse augusti keskel. Juhi ametiaeg kestab viis aastat.

Riigikogu võttis 3. juunil vastu seadusemuudatused, millega luuakse sihtasutuse Innove, sihtasutuse Archimedese, Hariduse Infotehnoloogia sihtasutuse ning Eesti Noorsootöö Keskuse baasil haridus- ja noorteamet. Ühtlasi viiakse ametisse ka rakendusliku iseloomuga tegevused haridus- ja teadusministeeriumist. Haridus- ja noorteamet alustab tööd 1. augustist.

Sihtasutuse Archimedes juhatuse liige Hanno Tomberg ütles ERR-ile, et tema jätkamine uues koondasutuses selgub teisipäeval, mil peetakse nõukogu koosolek.

Toimetaja: Silja Madison

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: