Haridus- ja noorteameti uus juht hakkab saama põhipalka 6900 eurot kuus

Ulla Ilisson.
Ulla Ilisson. Autor/allikas: Swedbank

Haridus- ja noorteameti juhiks valitud Ulla Ilisson hakkab saama põhipalka 6900 eurot kuus, mis on rohkem kui peaministril ja presidendil.

Haridus- ja teadusminister Mailis Repsi käskkirjaga asub varem Swedbankis erinevatel juhtivatel ametikohtadel töötanud Ilisson tööle 10. augustil ja hakkab saama põhipalka 6900 eurot kuus. Ilissoni ametiaeg on viis aastat.

Ilissoni palk on kõrgem kui rahandusministeeriumi poolt avalikustatud riigiteenistujate kõrgeimad palgad. 1. aprilli seisuga teenis suurimat palka Tallinna ringkonnakohtu esimees Villem Lapimaa (6745 eurot), kellele järgnesid peaminister Jüri Ratas ja riigikohtu esimees Villu Kõve (mõlemad 6661 eurot).

Aasta esimestel kuudel 6168 eurot palka saanud president Kersti Kaljulaidi palk kerkis alates 1. aprillist samuti 6661 eurole.

Näiteks 15. septembrist ametist lahkuva maksu- ja tolliameti peadirektori Valdur Laidi põhipalk on 6500 eurot ja sotsiaalkindlustusameti peadirektoril Egon Veermäel 6300 eurot.

Ilissoni juhtitava haridusvaldkonna vastutava ministri Mailis Repsi põhipalk on aga 5662,50 eurot ehk üle 1200 euro võrra madalam.

Riigikogu võttis 3. juunil vastu seadusemuudatused, millega luuakse sihtasutuse Innove, sihtasutuse Archimedese, Hariduse Infotehnoloogia sihtasutuse ning Eesti Noorsootöö Keskuse baasil haridus- ja noorteamet. Ühtlasi viiakse ametisse ka rakendusliku iseloomuga tegevused haridus- ja teadusministeeriumist.

Haridus- ja noorteamet alustab tööd 1. augustist.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: