Prokuratuur alustas "Kodutunde" rahaasjade uurimiseks kriminaalmenetlust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

"Kodutunde" buss Autor/allikas: SCANPIX/Postimees Grupp/Dmitri Kotjuh

Põhja ringkonnaprokuratuur käivitas esmaspäeval heategevussaate "Kodutunne" rahakasutuse asjaolude väljaselgitamiseks kriminaalmenetluse karistusseadustiku kelmust käsitleva paragrahvi alusel.

Kohtueelne uurimine on alles algusjärgus ning kellelegi kahtlustust esitatud ei ole, teatas ERR-ile Põhja ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja. Kriminaalmenetlust viib läbi Põhja prefektuuri kriminaalbüroo ja juhib Põhja ringkonnaprokuratuur.

Kanal 2 esitas juuni lõpus produktsioonifirma Õuetuba OÜ, MTÜ Kodutunne ja nende ühingute juhatuse ainuliikme Kristi Loigo, varema nimega Nilovi kohta õiguskaitseorganitele kuriteoteate.

Kanal 2-l tekkis laekunud vihjete põhjal kahtlus, et teleprojekti "Kodutunne" kogutud annetused ei ole läinud täies ulatuses sihtotstarbeliselt heategevuseks ning tegemist võib olla kuriteoga.

"Teleprojekti "Kodutunne" tootja teleprodutsent Kristi Loigo ei ole suutnud Kanal 2-le esitada andmeid, mis kahtlused ümber lükkaks ja sellega seonduvalt oli Kanal 2 sunnitud esitama asjaolude välja selgitamiseks politseile kuriteoteate," edastas AS Postimees Grupp, mille alla kuulub ka Kanal 2.

10. juulil küsis Põhja ringkonnaprokuratuur Kanal 2-lt lisaandmeid otsustamaks, kas käivitada menetlus produktsioonifirma Õuetuba OÜ, MTÜ Kodutunne ja nende ühingute juhatuse ainuliikme Kristi Loigo suhtes.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Allikas: ERR-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: