Haridus- ja noorteameti uus juht keskendub koostööle ja digivõimekusele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Swedbank

Haridus- ja noorteameti juhiks valitud Ulla Ilisson peab suurimaks uuele ametile seatud ootuseks tagada nelja seni väga hästi toiminud organisatsiooni teenuste veelgi paremal tasemel osutamist lõpp-klientidele. Lisaks kavatseb ta tähelepanu pöörata digitaalsele võimekusele.

Ilisson kiitis ERR-iga rääkides seni eraldiseisvalt tegutsenud organisatsioonide tööd ning leidis, et saavutusi võiks rohkem esile tõsta. Tema jaoks on eelkõige oluline seniste haridusteenuste pakkumise jätkamine.

"Need tegevused, mis on juba väga hästi toimimas, siis see ei ole esimene prioriteet hakata nende osas midagi muutma," kinnitas ta.

Organisatsioonide tõhusat tööd peegeldab tema sõnul maailmas kõrgelt hinnatud ja ka PISA-testides kajastuv Eesti hea haridustase.

Edasiste plaanide peamised märksõnad, mis Ilissoni sõnul esmajoones tähelepanu nõuavad, on koostöö ja digitaalne võimekus.

"Pean silmas seda, et nii poliitika kujundajad — ministeeriumipoolsed kolleegid kui ka amet, kes on selline elluviiv organisatsioon —, et seal toimiks koostöö väga hästi ning need, kes neid teenuseid päeva lõpuks kasutavad, tunneksid, et see on nende jaoks loodud, kujundatud, nende tagasisidet võetakse arvesse ja me liigume selles suunas, mida haridusstrateegia ette näeb," selgitas ta.

"Pikemas perspektiivis on ambitsioonid kõrged ja ootused samamoodi üleval, et uue organisatsiooniga viia edasi ka kogu Eesti haridusteenuste taset nii Eestis aga ka rahvusvahelises plaanis," ütles Ilisson.

Ulla Ilisson alustab tööd ühendameti juhina 10. augustil. Varem on töötanud juhtivatel kohtadel Swedbankis.

Riigikogu võttis 3. juunil vastu seadusemuudatused, millega luuakse sihtasutuse Innove, sihtasutuse Archimedese, Hariduse Infotehnoloogia sihtasutuse ning Eesti Noorsootöö Keskuse baasil haridus- ja noorteamet. Ühtlasi viiakse ametisse ka rakendusliku iseloomuga tegevused haridus- ja teadusministeeriumist. Haridus- ja noorteamet alustab tööd 1. augustist.

Toimetaja: Silja Madison

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: