Ööpäevaga lisandus seitse positiivset koroonaviiruse testi

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Maskid Autor/allikas: ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 365 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, lisandus seitse positiivset testi tulemust.

Kaks nakatunut on Tartust ja kahel juhul on tegemist Poola kodanikest võõrtöölistega. Kolmel tänases positiivsete statistikas kajastatud juhul oli tegemist kordustestidega Ukraina võõrtöölistele.

25. juuli hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 3 inimest, juhitaval hingamisel ei ole ühtegi patsienti.. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud. Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 69 inimese elu.

Praeguseks on haiglates lõpetatud 393 COVID-19 haigusjuhtumit 380 inimesega.

Viirusest on tervenenud 1921 inimest, neist 75,4 protsenti haigusjuhtumitest on lõpetatud, 471 inimese puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil, ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud enam kui 116 000 esmast testi, nendest 2033 ehk 1,8 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Terviseamet tuletab meelde, et COVID-19 põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 leviku vältimiseks endiselt nii hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda kui kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta. Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui kaks meetrit.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: