Poola registreeris kolmandat päeva järjest uue nakatumiste rekordi

Poola kaevurid töölt tulemas.
Poola kaevurid töölt tulemas. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Poola võimud teatasid laupäeval 658 uuest koroonaviirusega nakatunust, mis on kolmandat päeva järjest uus nakatumiste rekord.

Poola tervishoiuministeerium teatas reedel 657 ja neljapäeval 615 uuest nakatunust, mis mõlemad olid sel hetkel suurimad numbrid alates alates koroonapandeemia algusest kevadel.

Nakatumiste kasv on peamiselt tulnud riigi lõunaosas Sileesia kaevanduspiirkonnast, kus nakatunud on peamiselt kaevurite perekonnaliikmed. Laupäeval teatatud nakatunutest üle 200 on Sileesiast.

Laupäeval teatasid võimud ka viie inimese surmast koroonaviiruse tõttu.

Poola tervishoiuminister Lukasz Szumowski ütles laupäeval, et valitsus võib kehtestada piirangud näiteks pulmapidudele, millest praegu on lubatud odsa võtta kuni 150 inimesel. Poola on kindlaks teinud, et suured pulmapeod on olnud üks viiruse levikule kaasa aidanud tegureid.

"Me kaalume ühiselt, kas kehtestada piirkondades, kus on kõrgeimad nakatumise näitajad, piiranguid inimeste kogunemiste suhtes. Näiteks et pilmades saaks osaleda vähem inimesi või hakata nende pidamist registreerima, et neid paremini kontrolli all hoida," rääkis Szumowski raadiojaamale RMF24.

Kokku on Poolas COVID-19-ga nakatunud 46 346 inimest, koroonaviiruse tõttu on surnud 1721 inimest.

Nakatumiste suhtarv on Poolas siiski märksa madalam kui Lääne-Euroopa riikides, märkis BBC.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters, BBC.com

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: