WHO: reisipiirangud ei saa kesta lõpmatult, riigid peavad koroonaga võitlema

WHO peadirektor Tedros Adhanom Ghebreyesus.
WHO peadirektor Tedros Adhanom Ghebreyesus. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Riigid ei saa hoida reisipiiranguid lõpmatuseni, vaid peavad hakkama koroonaviiruse leviku piiramiseks tegutsema, teatas Maailma Tervishoiuorganisatsioon (WHO) esmaspäeval.

Nakatumiste arvu uus kasv on ajendanud mitmeid riike uuesti reisipiiranguid kehtestama, millest suurima mõjuga on Ühendkuningriigi otsus nõuda Hispaaniast naasvate turistide koju karantiini jäämist. Reutersi hinnangul on see samm viinud Euroopa turismitööstuse kaosesse.

Ainult ettevaatusabinõude range järgimine kaitsemaskide kandmisest kuni massikogunemistest hoidumiseni suudab COVID-19 võita, ütles WHO peadirektor Tedros Adhanom Ghebreyesus esmaspäeval peetud videopressikonverentsil Genfist.

"Kohtades, kus neid meetmeid järgitakse, läheb nakatumiste arv alla. Kus ei järgita, suureneb juhtumite arv," lisas Adhanom Ghebreyesus, tunnustades Kanada, Hiina, Saksamaa ja Lõuna-Korea tegevust viiruse ohjeldamisel.

WHO eriolukordade programmijuht Mike Ryan ütles, et riigid ei saa jäädagi oma piire suletunda hoidma. "Üksikute riikide jaoks muutub peaaegu võimatuks hoida oma oma piire bnähtavas tulevikus suletuna. Majandused peavad avanema, inimesed peavad töötama, kaubandus peab jätkuma," lisas ta.

"On selge, et surve viib nakatumiste numbrid alla. Kui survet järele anda, siis hakkvad numbrd taas kasvama," rääkis Ryan.

Ryani sõnul ei ole Hispaania olukord kaugelt nii halb kui pandeemia haripunktis ning ta eeldas, et riik suudab üksikud nakatumiste kolded kontrolli alla saada, ehkki see võib võtta nädalaid.

"Mida enam me haigust mõistma hakkame, mida enam me seda jälgime, seda paremini suudame selle kirurgiliselt meie kogukondadest eemaldada," lisas Ryan.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: