WHO: Euroopas on noorte seas koroonasse nakatumine kasvanud

Inimesed Amsterdamis.
Inimesed Amsterdamis. Autor/allikas: SCANPIX/AFP/ANP/Olaf Kraak

Koroonaviirusesse nakatumiste kasv noorte inimeste hulgas võib olla ka viimase aja viirusjuhtumite arvu järsu tõusu taga Euroopas, ütles Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) Euroopa regiooni direktor Hans Kluge.

Kluge rääkis BBC Radio 4 saatele Today, et riikide juhid peaksid püüdma paremini jõuda ühiskonna nooremate liikmeteni.

"Üha enamates riikides on kohalikke puhanguid ning juhtumite järske tõuse. Me teame, et see on inimeste käitumise muutumise tagajärg," ütles ta.

"Me oleme saanud mitme riigi terviseasutustelt teateid, et uute nakatunute seas on rohkem noori inimesi. Minu hinnangul on see piisav, et mõelda, kuidas paremini kaasata noori inimesi," lisas ta.

Kluge ütles, et kahe tütre isana mõistab ta, et noored ei soovi suvest ilma jääda. Samas lisas doktor, et noortel on vastutus nii enda kui ka oma vanemate, vanavanemate ja kogukondade ees. "Me teame nüüd, kuidas käituda hästi ja tervislikult. Kasutame seda teadmist siis ära," sõnas ta.

Teiste hulgas on näiteks Holland teatanud, et viimastel nädalatel on olnud uute nakatunute seas rohkem noori inimesi kui vanemaid.

Prantsusmaal Bretagne'is süüdistasid võimud kohalikes nakkuspuhangutes noori vanuses 18 kuni 25 eluaastat, öeldes, et nad ei järgi suhtlusvahemaa meetmeid nii hästi kui teised. "Noored inimesed levitavad viirust," ütles kohaliku terviseameti juht Anne-Briac Bili France3-le.

Hispaania pealinnas Madridis püüavad võimud tõkestada nakkuste arvu kasvu, kuid sealse regiooni juht Isabel Diaz Ayuso hoiatas teisipäeval noorte inimeste käitumise eest, öeldes, et viimased ohustavad oma naabreid, aga ka oma kooli ja tööga seotud tulevikku.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: