Ööpäevaga lisandus üheksa uut koroonapositiivset

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Näomask Autor/allikas: Pixabay

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 686 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, lisandus üheksa uut koroonadiagnoosi.

Kolm uut positiivset testi tuli Harjumaale, kaks Ida-Virumaale, kolm Tartumaale ja üks Järvamaale.

Kahe Narva lisandunud juhtumi puhul on ühel juhul tegemist varasema positiivse lähikontaktsega ning teine juhtum on praegu selgitamisel, teatas terviseamet.

Tartus juurde tulnud kaks nakatunut on seotud sealse koldega, kuhu lisanduvad veel kolm Harjumaa juhtumit, kokku on koldes praegu 11 nakatunut. Nakatunute arv võib kasvada, sest praegu on ainuüksi Tartumaal tuvastatud juba üle 50 lähikontaktse, kellest osa on ka juba haigestunud. Ülejäänud viimase ööpäeva nakatunute puhul käib hetkel veel asjaolude täpsustamine.

Terviseameti Lõuna regiooni juhi Tiia Luhti sõnul on kõik Tartu nakatunud seotud 24. juulil diagnoositud juhtumiga, mis sai alguse haigustunnustega inimese ööklubi külastusest.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul on Tartu viirusekolde laienemine väga kahetsusväärne. "Ühe inimese vastutustundetu käitumine võib panna ohtu paljude inimeste tervise. Igaühe käitumisest sõltub, kas viirus saab Tartus hoo sisse, mis toob jälle piirangud tagasi, või suudame sellele piiri panna," lisas linnapea.

Tiia Luht lisas, et uued piirangud kehtestatakse siis, kui Eestis ületab viimase 14 päeva haigestumus 25/100 000 elaniku kohta.

Haiglaravil on Eestis koroonaviiruse tõttu kolm inimest. Juhitaval hingamisel patsiente ei ole, ent üks haigestunu vajab intensiivravi.

Surmajuhtumeid ööpäevaga ei lisandunud.

Praeguse seisuga on tervenenud 1926 inimest.

Eestis on kokku tehtud enam kui 118 000 esmast testi, nendest 2051 ehk 1,7 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: